مرحوم عسگراولادی در ولایت‌پذیری اسوه بود

مرحوم عسگراولادی در ولایت‌پذیری اسوه بود

به گزارش سراج24، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی شامگاه امروز در مراسم هفتمین سالگرد مرحوم حاج حبیب الله عسگر اولادی با اشاره به سیره اخلاقی مرحوم عسگراولادی، اظهار داشت: انسان ها اکثرا عادی هستند، عمر را پشت سر می‌گذارند و می‌میرند اما برخی نام نیکو به جا می‌گذارند و نمی‌میرند. 

وی ادامه داد: برخی هم خدمات ویژه ارائه می‌کنند و اسم و نام و خاطره شان باقی می‌ماند و از بین این‌ افراد برخی به جایگاه اسطوره ای می‌رسند. 

وی با بیان اینکه هر ملتی از اینگونه اسطوره ها دارند، گفت: در ملل مختلف شخصیت های مختلفی در مقام اسطوره‌ای و اسوه‌ای می‌رسند؛ به فرموده قرآن برای ما بهترین اسوه رسول گرامی اسلام هستند. 

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: این اسوه حسنه‌ای که درباره پیامبر می‌فرمایند به معنای برجستگی ویژگی‌ها است که دیگران از اون سرمشق بگیرند. 

وی با اشاره خصوصیات مرحوم عسگر اولادی، گفت: او در مسیر خدا بود و عمر خود را برای خدا گذراند، من هیچ وقت ندیدم او به دنبال مطرح کردن خودش باشد و قصد انجام هرکاری را که داشت اولین بحث او این بود که آیا این مورد رضایت خدا یا امام زمان و نایب ایشان است یا خیر. 

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: یادم نمی‌رود وقتی که با نخست وزیر وقت به مشکل خوردند و بین آنها اختلاف نظر ایجاد شد، دیدم که از اول تا آخر ایشان یک کلمه هم مطرح نکرد و گفت من عذرخواهم. 

بادامچیان تاکید کرد: انصافاً مرحوم عسگراولادی همه امور را تابع ولایت انجام می‌داد و برای همه امور از امام اجازه می‌گرفت او فقط یک جا که آن هم بحث خبرگان بود اجازه نگرفت که آن هم برای کناره‌گیری از خبرگان بود. 

وی تاکید کرد: مرحوم عسگراولادی آن‌چنان در بحث ولایت پذیری اسوه بود که اگر مطالب مرتبط با ایشان جمع‌آوری شود، مشخص می‌شود که چرا اسوه است. 

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی به ویژگی دیگر مرحوم عسگراولادی اشاره کرد و گفت: از دیگر ویژگی های مرحوم عسگراولادی رسیدگی به محرومین و گرفتارها بود. 

بادامچیان ادامه داد: ایشان از جوانی سعی به رفع محرومیت و مشکلات گرفتارها بدون هیچ چشم داشتی علاقه ویژه داشت و حتی حاضر نبود کاری را برای پاداش معنوی انجام دهد. 

وی تاکید کرد: بیشترین اوقات مرحوم عسگراولادی چه قبل و چه بعد از انقلاب اسلامیصرف محرومیت زدایی می‌شد. خاطرم هست یک بار  مقام معظم رهبری برای ایشان نامه نوشت که برای کسی کاری را انجام دهد، برای ایشان نوشت «این شخص نیازمند امداد است و من امدادگری بهتر از شما نمی‌شناسم». 

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تحزب گرایی را سومین ویژگی مرحوم عسگراولادی عنوان کرد و گفت: مرحوم عسگر اولادی به تحزب گرایی توجه ویژه‌ای داشت به طوریکه امام(ره) به ایشان فرمودند که بروید باهم موتلف شوید. 

بادامچیان گفت: مرحوم عسگراولادی تا پایان عمر پربرکت خود در حزب انجام وظیفه می‌کرد، او فراتر از خودش بود و به عنوان تکلیف الهی در حزب فعالیت می‌کرد و آنچنان این کار را  به درستی انجام داد که از ثمره زحمات ایشان حزب موتلفه مانده و برای همه ما یک مرشد و راهنما بود و هست که همواره از ایشان درس آموختیم.

اخبار مرتبط

درخواست ترامپ برای مذاکره با ایران نشان‌دهنده عقب‌نشینی آمریکا است

کارنامه دولت برای مردم منفی است/دولت یازدهم اقبالی در انتخابات ندارد

حبیبی: در لیست قرار نگیرم حتماً انصراف می‌دهم/ اعضای حزب مؤتلفه هم این تصمیم را دارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha