القدس العربی:

دنیا نیاز دارد تا پس از ترامپ کمی استراحت کند

 دنیا نیاز دارد تا پس از ترامپ کمی استراحت کند

به گزارش سراج24، روزنامه «القدس العربی» چاپ لندن مطلبی را در خصوص انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا منتشر کرد. بر این اساس، این روزنامه در مطلب خود آورده است: نبرد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رفته رفته به پایان خود نزدیک می‌شود. تمامی نشانه‌ها دالّ بر این است که «جو بایدن» نامزد دموکرات در انتخابات پیروز خواهد شد و «دونالد ترامپ» باید کاخ سفید را ترک کند.

این روزنامه در ادامه آورده است: با این حال، ماجرای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا به همین نقطه منتهی نخواهد شد، بلکه کار به نبرد حقوقی خواهد کشید. ترامپ مایل است وارد این نبرد شود تا به راحتی عرصه را واگذار نکند. فرافکنی‌های دونالد ترامپ پایان نخواهد یافت. او کسی است که پیشتر رکورد دروغ گفتن را شکسته است. یکی از فرافکنی‌های ترامپ این بود که وعده بازگرداندن عظمت به آمریکا را داد.

القدس العربی همچنین تأکید کرده است: این شعاری است که دونالد ترامپ سَر داد و هیچگاه محقق نشد. او تمامی آنچه را که عظمت آمریکا بر آن بنا نهاده شده بود، زیر پای گذاشت و هیچگاه به شعاری که سَر داد، عمل نکرد. امروز همگان بر سَر این مسأله اتفاق نظر دارند که دونالد ترامپ در شعار‌هایی که سَر داد همواره فرافکنی کرد.

این روزنامه چاپ لندن در ادامه مطلب خود یادآور شده است: در حال حاضر ما نمی‌توانیم همه مشکلات جهان را به دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ محدود و محصور کنیم. در دوره‌های پیشین نیز سران آمریکایی به امضای توافقنامه‌های تسلیحاتی و اقتصادی با کشور‌های مختلف روی آوردند، کما اینکه اقدام به اعمال تحریم علیه دیگران کردند و یا جنگ‌های مستقیمی را علیه آن‌ها به راه انداختند.

القدس العربی اعلام کرده است: این اقداماتی است که آمریکایی‌ها همواره در ادوار مختلف انجام داده اند و در دوره ترامپ چنین اقداماتی تشدید شده است. ترامپ در طول دوره حضور خود در کاخ سفید شخصیت‌هایی نظیر نتانیاهو را کمک کرد تا بیشتر در قدرت باقی بمانند. او همچنین به محمد بن سلمان کمک کرد تا به جاه طلبی‌های خود ادامه دهد.

در ادامه این مطلب همچنین آمده است: هرچند که ما معتقدیم که با رفتن ترامپ از کاخ سفید دنیا به بهشت تبدیل نخواهد شد، اما به همین اندازه نیز اعتقاد داریم که با رفتن او دنیا کمی استراحت خواهد کرد.

اخبار مرتبط

انقلاب اسلامی ایران ۴۲ ساله شد و «ترامپ» به زباله‌دان تاریخ پیوست

توئیتر حساب کاربری ترامپ را به طور دائمی تعلیق کرد

نظرسنجی فیس بوک از مردم درباره ممنوعیت ترامپ در این پلتفرم

0 نظر

ارسال نظر

capcha