عالمان دینی نباید نسبت به مسائل روز جامعه بی توجه باشند

عالمان دینی نباید نسبت به مسائل روز جامعه بی توجه باشند

به گزارش سراج24، آیت الله رسول فلاحتی امروز (شنبه) در مراسم عمامه گذاری تعدادی از طلاب حوزه علمیه قائمیه انزلی، گفت: علمای شیعه معارف اسلام را در طول تاریخ برای مردم بازگو کرده‌اند که رسالتی بزرگ و خطیر برای روحانیون محسوب می‌شود.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه عالمان دینی پرچم شیعه را در تاریخ برافراشته‌اند، تصریح کرد: تبیین و شرح معارف اسلام برای مردم توسط علمای دینی ادامه دار است.

وی با اشاره به اینکه مقدمات ایجاد حوزه علمیه در ابتدا توسط امام محمد باقر (ع) و سپس سوی امام جعفر صادق (ع) با تربیت چهار هزار شاگرد فراهم شد، گفت: در طول تاریخ علمای شیعه برای اعتلای دین اسلام زحمت‌های فراوانی کشیدند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه زندگی عالمان دینی همواره با غم و رنج همراه بوده تا بتوانند معارف اسلامی را گسترش دهند، اظهار داشت: طلاب جوان ادامه دهنده راه عالمان دینی باشند.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر اینکه علمای دین نباید از مسائل اطراف خود غافل باشد، گفت: آگاه بودن به مسائل زمان عالمان دینی را در مسائل سیاسی درگیر نمی‌کند.

وی تأکید کرد: غفلت از حوادث و اتفاقات اطراف سبب می‌شود تا عالمان دینی نتوانند به خوبی به وظیفه و رسالت خود عمل کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه همه ما مدیون عالمان دینی هستیم، گفت: عالمان دینی بزرگترین وظیفه که همان صیانت و گسترش دین اسلام است را برعهده دارند.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha