شناسایی عامل کلاهبرداری از شهروندان ایلامی به بهانه فالگیری

شناسایی عامل کلاهبرداری از شهروندان ایلامی به بهانه فالگیری

به گزارش سراج24، علی جمالی اظهار کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان استان به این پلیس و طرح شکایت با موضوع کلاهبرداری از وی پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد.

وی افزود: شاکی در تحقیقات اولیه عنوان داشت که از طریق آگهی درج شده در شبکه‌های اجتماعی با شخصی که ادعای فالگیری و رمالی و حل کردن مشکلات خود را داشته، ارتباط گرفته و متهم برای حل کردن مسائل روحی و روانی از وی درخواست ارسال تصاویر خصوصی کرده است و پس از دسترسی به تصاویر با تهدید شاکی نسبت به انتشار آنها اقدام به اخاذی از وی کرده است.

سرهنگ جمالی ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان این پلیس متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضائی دستگیر شد و در برابر مستندات ارائه شده به جرم ارتکابی خود اعتراف کرد.

وی بیان کرد: متهم با درج آگهی جعلی در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی با قربانیان ارتباط برقرار کرده و با دسترسی به تصاویر خصوصی آنها از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد.

رئیس پلیس فتا ایلام به هموطنان توصیه کرد: با نظارت مستمر فرزندان در فضای مجازی به آن‌ها بیاموزند که از ارسال اطلاعات به خصوص تصاویر شخصی و خانوادگی خود برای افراد ناشناس خودداری کنند.

اخبار مرتبط

پایان گروگان‌گیری در ایلام با ۴ کشته

ورود بنیاد مستضعفان به پروژه‌های آبرسانی خراسان شمالی بررسی میشود

هشدار پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری و سودجویی در پوشش وام فرزندآوری

0 نظر

ارسال نظر

capcha