گروه «عملیات حاج قاسم» در کرمان ایجاد شد

گروه «عملیات حاج قاسم» در کرمان ایجاد شد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی اظهار کرد: پس از بیان فرامین مقام معظم رهبری در بحث کرونا یک تیم تحت عنوان «عملیات حاج قاسم» شکل گرفت که هدف آن انجام فرامین رهبر معظم انقلاب در حوزه‌های مختلف همچون کمک‌های مومنانه، حمایت و مساعدت به افراد آسیب دیده از کرونا و افراد محروم است که این طرح از ۱۳ آبان آغاز شده و ان‌شالله تا روز شهادت سردار دل‌ها نیز ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در خصوص حضور افراد در بیمارستان‌ها، انجام کمک‌های مومنانه و حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده، عنوان کرد: بر همین اساس نیروهای مسجدی، هیئتی و متعهد اقدام به تشکیل چهار کارگروه بیمارستان، کمک‌های مومنانه، امور خانواده و اشتغال زایی کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان تصریح کرد: در خصوص بخش بیمارستانی، متناسب با شرایط شهرستان‌های استان به افراد داوطلب آموزش‌های لازم داده می‌شود و در صورت نیاز اعزام انجام می‌شود.

وی ابراز داشت: بحث حضور داوطلبان در بیمارستانها از دو هفته پیش آغاز شد و تا کنون در شهر کرمان تعداد ۱۰ نفر از نیروهای داوطلب به بیمارستان افضلی پور اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای انقلابی با محوریت مسجد در بحث پیشگیری و مراکز بهداشت نیز ورود پیدا کرده‌اند، اظهار کرد: یکی از طرح‌های مسجد محور این است که با توجه به اینکه در بحث کرونا خانواده‌ها درگیر شده اند، برخی از مساجد جهت خرید خانواده‌ها نیز اعلام آمادگی کرده اند.

حجت الاسلام حقانی اضافه کرد: با توجه به شرایط فعلی که شاید علی الظاهر انجام فعالیت‌های عبادی در مساجد کمرنگ شده است اما به شدت کارکرد اجتماعی مساجد پررنگ شده است که مصادیق آن را در بحث شیوع ویروس کرونا شاهد هستیم.

اخبار مرتبط

تولید ۱۳۰ میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور

سمنان و گرمسار در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفتند

آزادسازی۱۰۰زندانی جرایم مالی کرمانشاه در دهمین مرحله از طرح احرار

0 نظر

ارسال نظر

capcha