سنگی که میزبان سر سیدالشهدا(ع) بود+عکس

سنگی که میزبان سر سیدالشهدا(ع) بود+عکس

به گزارش سراج24، شهر حلب سوریه بعد از دمشق یکی از شهرهای زیارتی این کشور به شمار می‌رود که پس از حمله داعش و متوقف شدن سفرهای زیارتی به سوریه، غربتی در این شهر حاکم شد و رأس الحسین (ع) که زیارتگاهی برای زائران به شمار می‌رفت به دلیل حضور داعش خالی از زائر شد.

«مشهد النقطه» یا «رأس الحسین (ع)» دلیل شهرت شهر حلب در شمال سوریه به شمار می‌رود که زائران بسیاری قبل از جنگ داعش به آنجا مشرف می‌شدند و گفته می‌شود در این مکان مقدس، سر مبارک امام حسین(ع) به هنگام انتقال از کربلا به دمشق در آنجا، بر روی سنگی قرار داده و چند قطره از خون سر سیدالشهدا (ع) بر آن سنگ جاری شده است.

رأس الحسین (ع) قبل از حمله تکفیری‌ها و داعش

بر همین اساس، «رأس الحسین(ع)» یکی از مقام‌های سر مبارک اباعبدالله (ع) به شمار می‌رود که البته در سال‌های اخیر به دلیل جنگ داعش و حضور مسلحین، زائران ایرانی امکان تشرف به آن را نداشتند و حتی اواخر سال گذشته با برقراری امنیت و ازسرگیری سفرهای زیارتی به سوریه، امکان تشرف به این مکان وجود نداشت.

در سال‌های قبل از داعش و زمانی که سفرهای زیارتی به سوریه به صورت زمینی انجام می‌شد، کاروان‌های زیارتی به این مکان مقدس مشرف می‌شدند و مسلمانان ترکیه اصلی‌ترین زائران این مکان مقدس بودند.

شهر حلب حدود ۳۵۰ کیلومتری دمشق قرار دارد که «رأس الحسین (ع)» در سال‌های جنگ با داعش مورد هجمه بسیاری قرار گرفت و بر همین اساس، گفته می‌شود که پس از سقوط حلب و حمله تکفیری‌ها و داعش، تولیت مشهد الحسین (ع) به منظور حفاظت از سنگی که میزبان سر مبارک امام حسین (ع) بود، آن سنگ را در جای مطمئنی مخفی کرد که همزمان با میلاد پیامبر اعظم (ص) در عملیات بازسازی این زیارتگاه، این سنگ از زیر خاک پیدا و به جایگاه اصلی خود بازگردانده شد.

در ادامه تصاویری از مکان زیارتی رأس الحسین (ع) پس از قرارگیری سنگی را که میزبان سر خونین سیدالشهدا (ع) بود، مشاهده می‌کنید:

 

 

 

 

اخبار مرتبط

دست خیر گروه جهادی سیدالشهداءدر رزمایش همدلی

سنگ قبر آپشن دار و لاکچری!

امضا تفاهم نامه علوم پزشکی تهران و دانشگاه ملی سنگاپور

0 نظر

ارسال نظر

capcha