انتخابات اخیر از ماهیت کثیف امریکا پرده برداشت

انتخابات اخیر از ماهیت کثیف امریکا پرده برداشت

به گزارش سراج24، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت‌المقدس شهر اراک اظهار کرد: امت اسلامی در برابر توطئه‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا باید هوشیار باشند، متأسفانه آنها داعش را ساختند و به جان انسان‌ها انداختند و باعث جنایات بسیاری شدند.

وی ادامه داد: سیاست‌های خبیثانه آمریکا، استکبار و استعمار بین المللی و صهیونیست‌ها برای این است که مسلمانان در آرامش نباشند و با هم همدلی نداشته باشند و باید با توجه به این مسائل ماهیت دشمن را بشناسیم.

شناخت ماهیت دشمن

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: خوشبختانه انتخابات آمریکا از ماهیت کثیف آنها پرده برداشته است و حقوق و دموکراسی بهانه است تا به اهداف پلید شیطانی خود برسند. برای ما تفاوتی نمی‌کند که کدامیک انتخاب شوند بلکه باید ملت ایران روی پای خود بایستد.

دری نجف آبادی عنوان کرد: ملت ایران همواره راه خود را پیدا کرده است، راهی که امام راحل، رهبر معظم انقلاب ترسیم کردند.

نجات اقتصاد کشور / جلوگیری از صرف هزینه‌های اضافی

وی با بیان اینکه اقتصاد کشور یک اقتصاد وابسته است، عنوان کرد: باید اقتصاد کشور را نجات دهیم و به جای تنبلی، تن پروری و صرف هزینه‌های اضافی باید در مسیر تولید، آبادانی، عمران، رشد اقتصادی، اشتغال سالم و مولد، خود اتکایی، انسان سازی و عزت اسلام و قرآن هزینه کرد.

خطیب جمعه اراک افزود: با برنامه ریزی باید از ظرفیت‌های بخش کشاورزی، دامداری و مشاغل مختلف استفاده کرد.

دری نجف آبادی تاکید کرد: نباید منتظر خریداری نفت از کشورهای شرقی و غربی باشیم چرا که کشور ایران از ظرفیت‌های بسیاری برخوردار است.

وی گفت: به جای دعواهای سیاسی، فحاشی، توهین به مقدسات، انتقام گیری، بازی‌های سیاسی، و جناح بندی‌های نادرست عزم خود را جزم کنیم چرا که مسئول هستیم و باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشیم.

امام جمعه اراک اظهار کرد: انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان از بندر عباس به کرمان، سیرجان و… اقدام ارزشمندی است و باید انجام این قبیل کارها افزایش پیدا کند و نیازمند همت بلند است.

کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی

امام جمعه اراک با اشاره به راه اندازی قرارگاه زیستی کرونا در استان عنوان کرد: بنا به تأکیدات رهبر معظم انقلاب باید از شیوع کرونا ویروس جلوگیری کرد تا ورودی به مراکز درمانی به حداقل ممکن برسد بنابراین ائمه جماعات استان در این راستا مسجد و محله محور کرونا را مدیریت کنند و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مساجد و اماکن عمومی لازم است.

دری نجف آبادی بر تداوم برگزاری طرح همدلی و مواسات، تأمین امکانات لازم برای مراکز درمانی، گندزدایی و ضدعفونی معابر و محلات شهرها به منظور پیشگیری از کرونا تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تاکید کرد: پشتیبانی از کادر بهداشت و درمان در این شرایط این است که میزان ورودی به مراکز درمانی کاهش پیدا کند تا زنجیره بیماری قطع شود.

دعا و وحدت کلمه

وی با اشاره به بحث دعا گفت: دعا سرمایه بسیار بزرگ است و شکر گذاری برای نعمت‌های خداوند اقدام ارزشمندی است. قرآن راه عزت و شرف را به ما نشان می‌دهد. یکی از راه‌های پیروزی عزت و شرف وحدت کلمه است و قرآن کریم از ایجاد تفرقه افکنی و کینه توزی با یکدیگر نهی می‌کند.

اخبار مرتبط

جنایت‌های آمریکایی بر هیچ کس پوشیده نیست

برگزاری ویژه برنامه «بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی» در رشت

حضور مردم ایران در انتخابات تضمین‌کننده حرکت انقلاب اسلامی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha