رهبران دینی لبنان در پایان با خانواده های قربانیان حملات تروریستی اخیر ابراز همدردی کردند

رهبران دینی لبنان در پایان با خانواده های قربانیان حملات تروریستی اخیر ابراز همدردی کردند

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه خبری النشره، «شیخ عبداللطیف دریان» مفتی اهل سنت لبنان، «شیخ عبدالامیر قبلان» رئیس شورای عالی اسلامی شیعیان، و «نعیم حسن» رهبر طایفه دروزیان این کشور در بیانیه ‌مشترکی با اشاره به این موضوع عنوان کردند: حملات تروریستی که شهروندان ایمن و بی گناه را در پاریس و نیس فرانسه و وین اتریش هدف قرار دادند، علامت‌های سوال بزرگی را درباره هویت محرک، برنامه ریز و دلایل واقعی این عملیات محکوم که از سوی هر انسان عاقلی با هر عقیده، نژاد و رنگی مردود است، مطرح می‌کند.

این مراجع در بیانیه خود یادآور شدند: ادعاهای جنایتکاران مبنی بر اینکه آنها این جرایم وحشیانه را به نام دین مرتکب می شوند به طور کلی با دین تناقض دارد و همین موضوع از مجریان این جنایت‌ها و محرکان آن، دشمنانی از دین  می سازد که ادعای دفاع از آن دارند. آنها در رفتارهای جنایت کارانه خود و در حملات خود علیه بی‌گناهان و اماکن عبادی و ارعاب انسانهای ایمن و بی گناه، فیجعترین انواع جنایت ها را مرتکب می‌شوند و آن هم جنایت فتنه انگیری و فساد در زمین است.

دریان، قبلان و حسن خوستار تاکید بر احترام به شعایر و نمادهای دینی از سوی مقامات مسئول شدند و با محکومیت شدید چنین اعمال جنایتکارانه ای، محاکمه و اشد مجازات را برای جنایتکاران و قاتلان و محرکان آن جنایت‌ها خواستار شدند.

مراجع دینی لبنان همچنین نسب به وقوع در دام جنایت بزرگی که مرتکب می‌شوند و آن هم جنایت ربط دادن قتل عمد به دین هشدار دادند و افزودند: قانون فرانسه که در سال ۱۹۰۵ میلادی درباره سکولاریزاسیون به تصویب رسید، جدایی دین از دولت را مقرر کرد اما لغو ادیان و لغو اعتقاد به آنها را مقرر نکرد.

دریان، قبلان و حسن تاکید کردند: اسلام دین سلام(صلح) و سلام نامی از زیباترین نام های خداوند است و انسان در دین اسلام به خاطر  ذات انسانی گرامی داشته شده است و تعدی به آن به مثابه تعدی به همه انسان‌هاست. اسلام که همه مردم را با وجود تعدد و اختلاف یک خانواده می داند، بر یک حقیقت جوهری تاکید می‌کند و آن هم این است که تفاوت بین مردم به خواست خداوند حکیم تا ابدالدهر ادامه دارد و دعوت به شناخت یکدیگر که اسلام به آن قائل است، دعوت به احترام به تفاوت و احترام به کرامت انسانی است.

سه مرجع دینی لبنان ضمن محکوم کردن جرایمی که باعث کشته شدن افراد بی گناه و براداران دینی شد و با محکوم کردن تلاش برای ربط دادن این جنایت‌های خون بار به دین اسلام، خواستار کشف هویت محرکان، حامیان مالی و عاملان چنین جنایت‌هایی شدند و تاکید کردند که دین از آنها مبراست.

رهبران دینی لبنان در پایان با خانواده های قربانیان حملات تروریستی اخیر ابراز همدردی کردند.

اخبار مرتبط

طراحی تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ۶ مقام ارشد لبنانی

نشست تخصصی القدس أقرب

نامه اسماعیل هنیه به رهبر معظم انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha