ناچار به انتخاب بین بد و بدتر شده‌ایم/ ستاد مقابله با کرونا با آلودگی هوا هم مقابله ‌کند

 ناچار به انتخاب بین بد و بدتر شده‌ایم/ ستاد مقابله با کرونا با آلودگی هوا هم مقابله ‌کند

به گزارش سراج24، محمدجواد حق‌‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت نیوز درمورد سونامی کرونا در پایتخت گفت: متأسفانه اوضاع تهران به لحاظ کرونا خوب نیست و آمار مبتلایان و متوفیان روز به روز در حال افزایش است.

حق‌شناس در پاسخ به این پرسش که آمار دقیق متوفیان کرونا در تهران چه تعداد است،‌گفت: متأسفانه زمانی که من آماری در این زمینه در 6 ماه گذشته اعلام کردم سبب شکایت از من در دادگاه شد و متأسفانه به من بیان داشتند که چرا در این زمینه صحبت کرده‌ای بنابر این اکنون هم نمی‌توانم آمار را اعلام کنیم و باید به عددهایی که ستاد مقابله با کرونا اعلام می‌کند بسنده کرد.

وی درباره وضعیت آلودگی هوا در پایتخت گفت: دو واکنش می‌توان نسبت به این قضیه داشت یا اینکه شهر را تعطیل کرد که با تعطیلی حداقل دو هفته‌ای هم با کرونا و هم با آلودگی بتوان مقابله داشت و یا بین بد و بدتر یعنی بین آلودگی هوا و کرونا یکی را انتخاب کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: اینکه به مردم بگوییم با خودروهای شخصی تردد کنند تا کرونا نگیرند سبب تشدید آلودگی هوا می‌شود و اینکه بگوییم برای مقابله با آلودگی هوا از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند از آنجایی که تعداد این وسایل به اندازه کافی نیست سبب شیوع کرونا خواهد شد.

حق‌شناس تصریح کرد: امسال جهت مقابله با آلودگی هوا نیز ستاد مقابله با کرونا می‌تواند اقداماتی انجام دهد. در مورد طرح ترافیک هم شورای عالی ترافیک باید تصمیم بگیرد و این موضوع به عهده شورای شهر نیست.

این عضو شورای شهر تهران درباره نامگذاری خیابان‌ها و معابر تهران به نام شهدای مدافع سلامت، اظهار داشت: این موضوع از ابتدای شیوع کرونا مدنظر قرار گرفت و تا کنون تعدادی از خیابان‌ها و معابر تهران به نام شهدای مدافع سلامت نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سکوت رسانه‌های آمریکایی و غربی در قبال مرگ و میر ناشی از تزریق واکسن فایزر

ریسک عوارض واکسن فایزر بالاست

کیوانی: ممنوعیت ورود واکسن فایزر و مدرنا به کشور تصمیم عاقلانه و عالمانه‌ای بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha