ناچار به انتخاب بین بد و بدتر شده‌ایم/ ستاد مقابله با کرونا با آلودگی هوا هم مقابله ‌کند

 ناچار به انتخاب بین بد و بدتر شده‌ایم/ ستاد مقابله با کرونا با آلودگی هوا هم مقابله ‌کند

به گزارش سراج24، محمدجواد حق‌‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت نیوز درمورد سونامی کرونا در پایتخت گفت: متأسفانه اوضاع تهران به لحاظ کرونا خوب نیست و آمار مبتلایان و متوفیان روز به روز در حال افزایش است.

حق‌شناس در پاسخ به این پرسش که آمار دقیق متوفیان کرونا در تهران چه تعداد است،‌گفت: متأسفانه زمانی که من آماری در این زمینه در 6 ماه گذشته اعلام کردم سبب شکایت از من در دادگاه شد و متأسفانه به من بیان داشتند که چرا در این زمینه صحبت کرده‌ای بنابر این اکنون هم نمی‌توانم آمار را اعلام کنیم و باید به عددهایی که ستاد مقابله با کرونا اعلام می‌کند بسنده کرد.

وی درباره وضعیت آلودگی هوا در پایتخت گفت: دو واکنش می‌توان نسبت به این قضیه داشت یا اینکه شهر را تعطیل کرد که با تعطیلی حداقل دو هفته‌ای هم با کرونا و هم با آلودگی بتوان مقابله داشت و یا بین بد و بدتر یعنی بین آلودگی هوا و کرونا یکی را انتخاب کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: اینکه به مردم بگوییم با خودروهای شخصی تردد کنند تا کرونا نگیرند سبب تشدید آلودگی هوا می‌شود و اینکه بگوییم برای مقابله با آلودگی هوا از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند از آنجایی که تعداد این وسایل به اندازه کافی نیست سبب شیوع کرونا خواهد شد.

حق‌شناس تصریح کرد: امسال جهت مقابله با آلودگی هوا نیز ستاد مقابله با کرونا می‌تواند اقداماتی انجام دهد. در مورد طرح ترافیک هم شورای عالی ترافیک باید تصمیم بگیرد و این موضوع به عهده شورای شهر نیست.

این عضو شورای شهر تهران درباره نامگذاری خیابان‌ها و معابر تهران به نام شهدای مدافع سلامت، اظهار داشت: این موضوع از ابتدای شیوع کرونا مدنظر قرار گرفت و تا کنون تعدادی از خیابان‌ها و معابر تهران به نام شهدای مدافع سلامت نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

تکذیب اطلاعیه لزوم تعطیلی ۲هفته‌ای کشور

پنجمین محموله واکسن روسی کرونا وارد کشور شد

شرایط ورود به محدوده طرح ترافیک تهران اعلام شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha