کتابی که رهبر انقلاب در سخنرانی خود به آن اشاره کردند

کتابی که رهبر انقلاب در سخنرانی خود به آن اشاره کردند

به گزارش سراج24، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای روز گذشته در سخنرانی خود به مناسبت ۱۳ آبان و میلاد پیامبر اکرم (ص) به کتابی درباره آمریکا اشاره کردند. این کتاب «ترس» نام دارد که نویسنده‌اش باب وودوارد است.

بر اساس این گزارش، ایشان فرمودند: آمریکا به شدت دچار انحطاط است. این حرف خود نویسندگان داخل آمریکا است. در این سال‌ها چند کتاب نوشته‌اند که پرده‌ها را بالا می‌زند. یکی از این کتاب‌ها را که به فارسی ترجمه شده، خواندم، پر از شواهد انحطاط آمریکا است. تمام کتاب نشان‌دهنده انحطاط نظام سیاسی با حرکات رئیس جمهور آمریکا است.

این اثر که در مورد ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ به قلم روزنامه‌نگار برجسته آمریکایی باب وودوارد در ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۸ نوشته شده از سوی انتشارات سایمون اند شوستر منتشر شد. این کتاب برای نخستین بار تحت عنوان «ترس ترامپ در کاخ سفید» توسط علی سلامی به فارسی ترجمه و در ۲۹ مهر ۱۳۹۶ از سوی انتشارات مهراندیش منتشر شد.

«ترس» نگاهی ترسناک به داخل کاخ سفید ترامپ می‌اندازد. وودوارد شرحی واقع‌بینانه و مستند از دولت ترامپ ارائه می‌دهد و برای نخستین بار واقعیت‌هایی را بیان می‌کند که تاکنون در هیچ‌کجا مطرح نشده‌است. یکی از این موارد نقشه ترور بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی است.

این کتاب که به گفته منتقدان، همچون بختکی بر کاخ سفید ترامپ سایه افکنده‌است بر اساس صدها ساعت مصاحبه و همچنین بر اساس اسناد دولتی و خصوصی نوشته شده‌است.

«سایمون اند شوستر» ناشر کتاب اعلام کرد که در همان هفته اول انتشار، بیش از یک میلیون و صد هزار نسخه از این کتاب به فروش رفت.

اخبار مرتبط

امام خامنه ای درگذشت حجت‌الاسلام حاج شیخ عباسعلی صادقی را تسلیت گفتند

روایت همسر رهبر انقلاب از روز شهادت پدر موشکی ایران

تشکر رهبر انقلاب از تیم ملی کشتی فرنگی ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha