نور رسول خدا(ص) هرگز خاموش‌شدنی نیست

نور رسول خدا(ص) هرگز خاموش‌شدنی نیست

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمد میرزاده در جشن میلاد حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم و امام جعفر صادق علیه السلام در رودان اظهار داشت: اراده باری تعالی در خلقت پیامبر اسلام حرکت دادن انسان‌ها در  مسیر مستقیم الهی است.

نماینده طلاب و فضلای هرمزگان هرمزگان در حوزه علمیه قم در ادامه با بیان اینکه این وعده خداوند در سوره صف است، گفت: پیامبر خوبی‌ها آمد تا در مسیر الطاف الهی حرکت کند و مردم را به سوی حق  دعوت کند، و اوست که برحق‌ترین در جهان خلقت  است.

وی تصریح کرد: جایگاه پیامبر اسلام آنچنان والاست که خدواند همواره در قرآن فرموده است که اطلاعت از رسول الله پیروی از اوست.

میرزاده با اشاره به آیات سوره احزاب گفت: رسول اکرم چراغ فروزان هدایت جهان است و این چراغ یعنی نورانیت خداوند در جهان همیشه پایدار است.

نماینده طلاب و فضلای هرمزگان در حوزه علمیه قم با اشاره به گفتارهای موهن برخی افراد خبیث در جهان گفت: عده‌ای می‌خواهند نور وجود رسول خدا را با فُوت خاموش کنند اما خود را خوار می‌کنند و نتیجه عمل خود را در دنیا و به زودی در آخرت خواهند دید.

حجت‌الاسلام میرزاده بیان داشت: دشمنان اسلام بدانند که نورانیت الهی در زمین هیچگاه خاموش نمی‌شود که آنها با افکار سخیف به‌دنبال تحقیر و توهین به اسلام‌اند.

وی با بیان اینکه بنا به آنچه خداوند متعال در  قرآن کریم می‌فرمایند، عینا نام پیامبر اکرم در تورات و انجیل اصلی آمده است و ویژگی‌های نبی مکرم است مطابق با آیات قرآن در آن کتب آسمانی نیز دیده می‌شود.

میرزاده با اشاره به حدیثی از رسول مکرم اسلام که بهترین مردم کسانی اند که بیشترین نفع را به خلق برساند، گفت: قطعا اگر انسان ها برای سود و خیر جامعه گام بردارند جایگاه آنها نزد پروردگار بهترین‌هاست.

به گزارش فارس، مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع)، با مولودی‌خوانی مداحان و حضور مردم در جوار آستان مقدس امامزاده شاه‌ قطب‌الدین حیدر رودان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی  برگزار شد. 

اخبار مرتبط

«آیت‌الله مصباح» مشوق نسل جوان در فعالیت‌های فرهنگی بود

کتاب تعامل حوزه علمیه با رشته‌های علوم انسانی منتشر شد

اهمیت دادن به غذای روح مهمتر از طعام جسم است

0 نظر

ارسال نظر

capcha