یادداشت|

روزهای تماشایی آمریکا

روزهای تماشایی آمریکا

سراج24-مهدی نوایی؛ حملۀ چند روز قبل به دانشگاه کابل و جنایتی که در پایتخت افغانستان صورت گرفت؛ قلب‌های بسیاری را اندوهگین ساخت.

اگرچه ابتدا انگشت اتهام به سمت طالبان بود؛ امّا در ادامه، "داعش" مسئولیت این کشتار بزرگ را به عهده گرفت. فارغ از این‌که کدام گروه، عملۀ این جنایت خبیثانه بود؛ در این حمله، بزرگترین و قدیمی‌ترین دانشگاه افغانستان به خاک و خون کشیده شد و جوانان و آینده‌سازان افغان به خون خود غلطیدند.

این روزها که بحث انتخابات آمریکا به اوج خودش رسیده؛ یاد دورۀ قبل انتخابات آمریکا افتادم که ترامپ جمهوری‌خواه، پرده از رازهای اوباما و هیلاری کلینتون برداشت و از تشکیل داعش توسط دموکرات‌ها گفت. البته که سگ زرد، برادر شغال است و ترور سردار سلیمانی؛ مسیر ترامپ را هم در این خصوص آشکار ساخت.

امّا آن‌چه عجیب است؛ دل بستن برخی از داخلیون به انتخابات آمریکا است. طرز تفکری که گشایش داخل را در انتخاب یکی از این دو نفر می‌داند! دیری نمی‌پاید که این انتخابات هم به سرانجام می‌رسد و همه شاهد رفتار رئیس‌جمهور بعدی ایالات متحده خواهیم بود و آن‌چه سال‌ها تجربه کردیم، باز هم نظاره خواهیم کرد.

رؤسای جمهور آمریکا، اگرچه با تاکتیک‌های مختلفی وارد کارزار می‌شوند؛ امّا همگی سر و ته یک کرباسند.

وجود نحس و نجس آمریکایی در هر کشوری وارد شد یا منشأ اثر بود، جز نکبت و تباهی به بار نیاورد. وضعیت عراق و افغانستان را ببینید! اگرچه داعش را برای عراق و سوریه ترتیب داده بودند؛ امّا الان در افغانستان هم دارد جنایت می‌کند!!

اصلاً از بزرگترین کشور تولیدکننده و صادر کنندۀ اسلحه در جهان، توقعی جز جنایت می‌رود؟! حالا این جنایت‌ها مستقیم باشد یا نیابتی، فرقی نمی‌کند. از کشوری که حیاتش در مرگ دیگران است، چه انتظاری می‌توان داشت؟ وجود این کشور با این نگاه، حتی برای خودش هم خطرناک است!

این روزهای انتخاباتی آمریکا، روزهای جالب و تماشایی است و الحق دیدن دارد. حتی بدون در نظر گرفتن حرف‌های زده شده، تنها با مشاهدۀ تمهیداتی که در این کشور فعال شده، می‌توان حدس زد که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. شایعه تقلب در انتخابات که دیگر وضعیت این کشور را تماشایی‌تر کرده!

باید منتظر بود و دید که چگونه همان آتشی که آمریکایی‌ها برای سوزاندن مردم برپا کردند، دامن خودشان را می‌گیرد.

اخبار مرتبط

قتل‌های زنجیره‌ای در آمریکا

«واگنر»‌‌ها از کریمه تا بانگی

زمانی ما «یک ملت واحد» بودیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha