در اسلام ستیزی غرب نباید از نقش صهیونیسم و موساد غافل بود

در اسلام ستیزی غرب نباید از نقش صهیونیسم و موساد غافل بود

سراج24-ساحل عباسی؛ هنوز از حادثه قتل یک معلم فرانسوی در پی نمایش کاریکاتورهای موهن و اظهارات رئیس جمهور فرانسه نگذشته بود که حمله مسلحانه در پایتخت اتریش در نزدیکی یک کنیسه یهودیان حکایت از عمق بحران در مناسبات اسلام و غرب بر اثر افراط گرایی برخی جریان های مسلمان و متقابلا مقامات اروپایی دارد. این در حالی است که اعتراضات در جهان اسلام به اظهارات امانوئل مکرون ادامه دارد. در این موضوع با آقای علی عبدی کارشناس مسائل منطقه ای و بین المللی صحبت کرده ایم.

**به نظر شما مشاهده حرکاتی اعم از اهانت به ساحت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در آستانه هفته وحدت و قتل یک معلم هتاک فرانسوی و حمله به کلیسا در فرانسه پازلی نیست که مشکوک به‌نظر برسد؟
فرانسه یکی از پرقدمت ترین کشور های اروپایی در بحث اسلام ستیزی است. بخشی از این موضوع با ماهیت دولت لائیک فرانسه در ارتباط است و بخشی از آن هم ناشی از ماهیت تاریخی دولت فرانسه است که یکی از کشورهای اصلی و پیشتاز در بحث جنگ های صلیبی بوده است. تمام دولت هایی که بعد از جنگ دوم جهانی در اروپا بر سر قدرت بیایند معمولاً هر کدام به شکلی اسلام ستیزی و دشمنی با مسلمانها را از خود بروز دادند. مثلاً بخشی از استعمار کشور الجزایر و قتل عام هزاران نفر از مردم مظلوم الجزایر در دوره استعمار شاهدی بر این ادعاست. به هر حال حرکت آقای مکرون از این جهت در حمایت از اهانت به  مسلمانان به یک معنا حرکت جدیدی نبود اما به دلیل موقعیت و زمانی تعمدی در آن دیده می شود، گویی در سخنان آقای مکرون تعمدی برای آزار مسلمان ها وجود داشت. واقعیت این است که حرکت هایی که از آن سمت صورت می گیرد گویی پاس گلی برای دولت‌های غربی است یعنی آقای مکرون می‌آید به مقدسات اسلامی توهین می‌کند، بعد از آن یک  نفر وارد کلیسا می‌شود و گلوی خانمی را در می برد. به عبارت دیگر گلوی زنی که  در کلیسا در حال انجام مناسک مذهبی خود است بریده می شود در حالی که مقصر اصلی آقای مکرون است و این موضوع ارتباطی به آن فرد مسیحی نداشته که به شکل فجیعی در کلیسا به قتل می رسد. هر چند شرایط معلمی که به ساحت مقدس پیامبر اکرم اهانت کرده متفاوت است اما در هر صورت اقدامات خشونت آمیزی که صورت می‌گیرد مثل حمله چند سال گذشته به مجله شارلی ابدو و چندین موارد دیگر، همگی حرکات مشکوکی هستند که به شخصه قائل به این موضوع هستم که دست سرویس موساد در این مسائل دخیل است.

**بنابراین رژیم صهیونیستی را عامل مهمی در اتفاقات هفته های اخیر در فرانسه می دانید؟
به خاطر نفوذ بالایی که موساد در فرانسه دارد این مساله قوت می گیرد.  دو سال پیش روزنامه لوموند فرانسوی مقاله مفصل منتشر کرد با این عنوان که پاریس دروازه عملیاتی موساد به جهان است. در این مقاله توضیح ویژه و اطلاعات جالبی مبنی بر اینکه شهر پاریس حکم دروازه عملیاتی سرویس موساد را در عرصه جهانی دارد ارائه کرده بود. علی‌رغم ارتباطات گسترده رژیم صهیونیستی با انگلستان و آمریکا اینکه پاریس برای فعالیت های موساد انتخاب شده جای سوال و  محل تأمل است که بحث مفصلی می‌طلبد. اگر رجوع کنید به خاطرات یکی از افسران اخراجی موساد در کتاب راه نیرنگ به این موضوع اشاره می کند که در شهر پاریس نزدیک به ۱۲۰ خانه امن برای کارهای عملیاتی وجود ندارد. این را اگر اضافه کنیم به خانه های امن به نیم میلیون یهودی  در کشور فرانسه که تقریباً بزرگترین جمعیت یهودی های دنیا بعد از آمریکا بیرون از سرزمین‌های اشغالی است اضافه کنیم متوجه لابی  بسیار قدرتمند صهیونیست‌ها در فرانسه می شویم که تروریست های بسیاری را پرورش داده اند. اگر همه این مسائل را در کنار هم بگذاریم متوجه می‌شویم که رژیم صهیونیستی و موساد قدرت بسیار عجیبی در پاریس و کشور فرانسه دارند. بنابراین تردیدی وجود ندارد که قتل ها و فجایایی که در فرانسه رقم می‌خورد، با برنامه‌ریزی سرویس موساد باشد، بنابراین این حرکات پاس گلی به دولت  فرانسه و آقای مکرون و جریان های غرب ستیز است که قتل ها را بر علیه اسلام و مسلمانان تبدیل به موضوعات بحرانی کنند.

**آیا می‌توان در برابر این موضوعات راه مقابله ای برای جلوگیری از عدم تقابل با اسلام در برابر جنایت های تفرقه افکنانه و اسلام ستیزی رژیم صهیونیستی ارائه داد؟
راه مقابله بردن جهت افکار عمومی علیه اسرائیل و صهیونیسم است یعنی هر چقدر مسلمانان از طریق خشونت وارد شوند چون اسلام هم خشونت را نپذیرفته بیشتر به خواسته های امثال آقای مکرون دامن می زنند و آنها بر علیه اسلام فعال‌تر می‌شوند. لذا همانطور که مقام معظم رهبری مطرح کردند اگر مشروعیت هولوکاست و رژیم‌صهیونیستی را زیر سوال ببریم در راه درستی گام گذاشته ایم. متأسفانه دولت ما بیشتر از اینکه منافع اسلام را در نظر بگیرد منافع فرانسه را مورد توجه قرار داده چرا که مافیای خودرو بسیار تاثیرگذارند و کاملاً جریان پرقدرت اقتصاد با خواسته های دولت فرانسه حرکت می کند. به هر حال اینک زمان اقدامات خشونت آمیز علیه هتاکان نیست چرا که تبعات آن بر ضد مسلمانان تمام می شود. در حال حاضر شرایط متفاوت از مقطعی است که حضرت امام خمینی حکم قتل سلمان رشدی را مطرح کردند، از این رو مقام معظم رهبری هم این را مطرح می کنند که شرایط مکان و زمان را باید در احکام دید. طبق فرموده حضرت امام فقه پویا مبتنی بر شرایط زمان و مکان است،از این جهت خیلی نمی‌توان این موضوع را با مساله سلمان رشدی تطبیق داد. لذا اولین راهکار دوری از خشونت و تکیه بر زیر سوال بردن هولوکاست و جنایت ها و تاثیر گذاری های رژیم صهیونیستی در ترویج افکار تندرو در جهان اسلام است.

**مهمترین راهکار حفظ وحدت اسلامی از نظر شما چیست؟
مهمترین راهکار به نظر بنده اتکاء به اوصل و مسلمات وحدت اسلامی و  پرهیز از متشابهات و مسائل فرعی است.  هر چقدر روی محکمات تاکید بیشتری شود و  اختلافات و متشابهات دوری شود و کمتر به آن پرداخته  شود، قطعا زمینه وحدت اسلامی در جهان اسلام فراهم تر می‌شود.

اخبار مرتبط

شهید صدر سنگ بنای مقاومت اسلامی در عراق را بنا نهاد

«الجزایر» دژی محکم در برابر عادی‌سازی روابط با صهیونیسم است

انقلاب اسلامی ایران ۴۲ ساله شد و «ترامپ» به زباله‌دان تاریخ پیوست

0 نظر

ارسال نظر

capcha