آماده‌باش در انگلیس/ احتمال وقوع یک حمله تروریستی زیاد است

آماده‌باش در انگلیس/ احتمال وقوع یک حمله تروریستی زیاد است

سراج24-به نقل از بی.بی.سی این تصمیم به این معناست که مسئولان امنیتی معتقدند که احتمال وقوع یک حمله تروریستی زیاد است اما اطلاعاتی از یک حادثه قریب الوقوع مشخص وجود ندارد.

سطح "هشدار خطر حمله تروریستی" در بریتانیا در پی تیراندازی دیشب در شهر وین اتریش افزایش داده شد.

هفته گذشته هم سه نفر در حمله با چاقو در نیس فرانسه کشته شدند و یک ماه پیش هم یک معلم در مقابل مدرسه‌ای در نزدیکی پاریس کشته شد.

پریتی پاتل، وزیر کشور در توییتی اشعلام کرد که این "اقدامی پیشگیرانه" است و این تصمیم بر اساس "هیچ تهدید مشخصی گرفته نشده است."

او افزود: "مردم باید همچنان هشیار باشند و هر فعالیت مشکوکی را به پلیس گزارش دهند."

ارزیابی سطح هشدار امنیتی توسط سازمان "مرکز تجزیه و تحلیل مشترک تروریسم" (JTAC) که بخشی از سازمان امنیت داخلی بریتانیا ام آی ۵ است، گرفته شده. توصیه‌های این سازمان مستقل از دولت است.

سه سال پیش و در پی "حمله تروریستی" به یک کنسرت در شهر منچستر درجه "هشدار خطر حمله تروریستی" به بالاترین سطح ممکن یعنی "حیاتی" افزایش داده شد.

پیش از آن فقط دو بار دیگر درجه هشدار امنیتی در بریتانیا به سطح "حیاتی" افزایش یافته بود که اولین بار در سال ۲۰۰۶ در جریان عملیاتی عمده برای جلوگیری از توطئه‌ای برای منفجر کردن هواپیماها بر فراز اقیانوس اطلس با بمب‌های مایع بود و بار دوم در سال ۲۰۰۷ هنگام تعقیب مردی بود که سعی داشت در یک کلوپ شبانه در لندن بمب‌گذاری کند و بعد به فرودگاه گلاسکو حمله کرد.

اخبار مرتبط

اتحادیه اروپا و انگلیس علیه بخش انرژی روسیه متحد شدند

داعش مسولیت ترور یک نظامی طالبان را برعهده گرفت

آغاز عملیات ارتش عراق علیه داعش از ۴ محور

0 نظر

ارسال نظر

capcha