حضور جهادگران در میدان مبارزه با کرونا پیروی ازمنویات رهبری است

حضور جهادگران در میدان مبارزه با کرونا پیروی ازمنویات رهبری است

به گزارش سراج24، صادق میقانی در خصوص فعالیت جهادگران استان مرکزی اظهار کرد: دانشجویان جهادگر دانشگاه علوم پزشکی اراک از نخستین روزهای اول شیوع بیماری کووید ۱۹ به عنوان اولین گروه از جهادگران سراسر کشور با حضور در بیمارستان آیت الله خوانساری، مشغول خدمت رسانی به بیماران کرونایی شده و به کمک کادر درمان شتافتند.

وی ادامه داد: دانشجویان جهادگر اراکی از اسفند ماه سال گذشته تاکنون در سه مرحله در بیمارستان‌های مخصوص درمان بیماران کرونایی حضور یافتند.

مسئول جهادگران بسیج دانشجویی استان مرکزی افزود: مرحله نخست کمک به کادر درمان همزمان با روزهای آغازین شیوع این بیماری با حضور ۳۵ نفر از جهادگران در بیمارستان آیت الله خوانساری و به مدت ۲ ماه به طول انجامید.

میقانی گفت: مرحله دوم در بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) و با حضور ۱۰ نفر از جهادگران و مرحله سوم نیز با حضور ۷۰ نفر از بسیجیان دانشجو و طلبه در بیمارستان امیرالمومنین (ع) در ماه‌های مرداد و شهریور انجام شد.

به گفته وی حضور جهادگران در بیمارستان‌ها با هدف کمک به کادر درمان صورت می‌گیرد و جهادگران جوان انقلابی در صف مقدم مبارزه با کرونا و در کنار کادر درمان خواهند ایستاد.

مسئول جهادگران بسیج دانشجویی استان مرکزی بیان کرد: جهادگران در سه گروه دسته بندی می‌شوند، گروه اول عده‌ای هستند که تحصیلات مرتبط با بهداشت و درمان دارند و آموزش‌های لازم را گذرانده اند و می‌توانند به عنوان پرستار در بیمارستان حضور پیدا کنند، گروه دوم به عنوان همراه بیمار خدمت رسانی می‌کنند و گروه سوم نیز به انجام امور خدماتی و اداری می‌پردازند.

میقانی افزود: منویات مقام معظم رهبری خطاب به جوانان مبنی بر حضور در میدان مبارزه با کرونا یک رسالت مهم بر دوش جهادگران و بسیجیان قرار داده و این قشر بر خود لازم می‌داند در راستای تحقق فرمایشات معظم له از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

وی اظهار کرد: با توجه به سیر صعودی بیماری کرونا و خستگی مفرط کادر درمان، تمرکز گروه‌های جهادی بسیج دانشگاه علوم پزشکی اراک بر موضوع آموزش افراد داوطلب برای حضور در بیمارستان‌ها به منظور کمک به کادر درمان خواهد بود.

میقانی از جهاد گران و علاقه مندان به حضور در مراکز درمانی دعوت کرد تا با مراجعه به رده‌های بسیج و سپاه در سراسر استان اعلام آمادگی کرده و پس از گذراندن آموزش‌های لازم در کنار کادر درمان به بیماران مبتلا به کرونا خدمت رسانی کنند.

اخبار مرتبط

قرارگاه جهادگران قرآنی در خراسان‌جنوبی تشکیل می‌شود

قرارگاه جهادگران قرآنی در خراسان‌جنوبی تشکیل می‌شود

مثلث راهبردی تبلیغات اسلامی استان مرکزی در سال ۱۴۰۰

0 نظر

ارسال نظر

capcha