همزمان با شب میلاد پیامبر اکرم (ص)؛

«کتابخانه شهدای خوئین» افتتاح شد

«کتابخانه شهدای خوئین» افتتاح شد

به گزارش سراج24، ششمین کتابخانه گروه جهادی شهدای در منطقه غرب کشور همزمان با شب میلاد پیامبر اکرم (ص) افتتاح شد. این کتابخانه که مانند پنج کتابخانه افتتاح شده به نام شهدا مزین و نامگذاری شده در منطقه‌ای محروم از کتابخانه در حوالی استان زنجان افتتاح شد.

«کتابخانه شهدای خوئین»، ششمین کتابخانه این گروه جهادی است که شب گذشته همزمان با میلاد پیامبر رحمت با حضور کاظمی، رئیس بنیاد شهید استان زنجان و تنی چند از مسؤولان استانی افتتاح شد.

محسن اسماعیلی، مدیر گروه جهادی شهدا در این مراسم اظهار کرد: ششمین کتابخانه با نام شهدای خوئین روستایی از توابع استان زنجان افتتاح شد. در این کتابخانه بیش از ۱۰ هزار جلد کتاب در دسترس ساکنان منطقه مسکن مهر کوی ثمین در فضایی به مساحت ۱۰۰ متر قرار گرفت.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ناشران و خیرینی در این طرح و کتابخانه با گروه جهادی شهدا همکاری داشته‌اند، ابراز داشت: کتاب‌های درسی، کودک و نوجوان، آموزشی، عمومی، تاریخی، اجتماعی، داستان و بخشی با عنوان کتاب‌های صوتی از امروز به ارائه خدمات به ساکنان این منطقه می‌پردازد.

مدیر گروه جهادی شهدا به شعار «هر منطقه محروم یک کتابخانه» تأکید کرد و گفت: برای افتتاح این کتابخانه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در کنار ناشرانی چون انتشارات شمع و مه، کتاب یک، باغ موزه دفاع مقدس و مجمع ناشران انقلاب اسلامی همکار ما بوده‌اند. البته کتاب‌های مردمی که در قالب نذر کتاب به گروه جهادی اهدا شده بود نیز در این کتابخانه گنجانده شده است.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه پیش از دایر شدن کتابخانه در هر منطقه شرایطی محیطی، سنی، جغرافیایی و حتی بهداشتی آن منطقه بررسی می‌شود، افزود: برای هر کتابخانه تیمی به مطالعه و بررسی مکانی می‌پردازد و پس از قطعی شدن فضای کتابخانه در آن منطقه محروم کتاب‌ها با توجه به آسیب شناسی منطقه ارسال می‌شود. البته در کنار کتاب، رایانه و مجلات و نرم‌افزارهایی هم به ساکنان این مناطق ارائه می‌شود.

وی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه درخواست‌های فراوانی برای افتتاح کتابخانه در مناطق کمتر برخوردار واصل می‌شود، اضافه کرد: در تلاش هستیم که به زودی پس از کارشناسی‌های صورت گرفته هفتمین کتابخانه را نیز در شرق کشور افتتاح کنیم، هرچند امور مربوط به آن در حال انجام است، اما امیدواریم به زودی شاهد این رخداد باشیم.

اسماعیلی ضمن معرفی گروه جهادی شهدا گفت: گروه جهادی شهدا کار خود را از زلزله کرمانشاه در سال ۱۳۹۵ آغاز کرد. از انتهای سال ۱۳۹۸ و ابتدای ۱۳۹۹ که کشور درگیر ویروس کرونا شد، ضدعفونی‌کردن معابر، توزیع سبد کالا، نان صلواتی، قربانی و … را داشتیم. گروه ما ۸ نفره است و بدون وابستگی به نهاد خاصی در حد بضاعت خودمان کارهای جهادی انجام می‌دهیم.

گروه جهادی شهدا تاکنون کتابخانه‌هایی مزین به نام شهید خرازی در روستای سیبن، کتابخانه شهید ابراهیم هادی در شهرستان دامغان، کتابخانه حاج احمد کاظمی در حومه رشت و کتابخانه شهید حاج ابراهیم همت در شهرری را دایر کرده است.

اخبار مرتبط

به منظور خط زدن کلیشه ها و تاثیرگذاری پای به میدان نهادیم/شناخت ظرفیت های دختران ایرانی از اهداف کلان ماست

تقریب مذاهب بر کرامت انسانی تاکید دارد

محرومیت‌ زدایی درسطح کشور به همت سپاه میثم/ راه شهدا ادامه دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha