داعش مسوؤل حمله تروریستی وین است

 داعش مسوؤل حمله تروریستی وین است

سراج24-«کارل نهامر» وزیر کشور اتریش صبح روز سه شنبه مهاجم کشته شده حمله دیشب را هوادار شبه نظامیان تروریستی داعش توصیف کرد.

خبرگزاری فرانسه با اعلام این خبر نوشت: بر این اساس مهاجمی که با شلیک پلیس در یکی از مناطق حمله در وین کشته شده است، از حامیان شبه نظامیان دولت اسلامی عراق و شام (داعش) بود. در همین حال پلیس اتریش اعلام کرده که با بسیج نیروهای خود به دنبال حداقل یک قاتل فراری دیگر است.

به گفته پلیس‌، تعداد افراد کشته شده در این حمله توسط یک قربانی دیگر به سه نفر افزایش یافته و قربانیان دو مرد و یک زن هستند.

مهاجمان عصر دوشنبه در مرکز شهر وین تیراندازی کردند. در پی این حادثه «سباستین کورتس» صدراعظم اتریش از «یک حمله تروریستی نفرت انگیز» سخن گفت و آن را محکوم کرد.

این حمله همچنین واکنش های بین المللی به همراه داشت؛ شماری از مقامات اتحادیه اروپا از جمله «اورسولا فون در لاین» رئیس کمیسیون و «جوسپ بورل» مسئول سیاست خارجی این اتحادیه آن را محکوم کردند. پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا نیز با ابراز همدری بخاطر حملات تاکید کرد: نفرت باعث دودستگی جوامع ما نخواهد شد. اروپا محکم در برابر تروریسم ایستاده است.

همچنین امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه با فرستادن پیام تسلیت برای ملت اتریش در شبکه های اجتماعی نوشت: پس از فرانسه، به کشور دوست ما حمله کردند. در اروپای ما دشمنان ما باید بدانند در مقابل چه کسی ایستاده اند. ما هرگز تسلیم نخواهیم شد.

 

اخبار مرتبط

سرکرده گروهک تروریستی داعش در کابل بازداشت شد

سرکرده کنونی داعش، در گذشته خبرچین آمریکا در عراق بود

حشد شعبی مواضع داعش در «تلعفر» را در هم کوبید

0 نظر

ارسال نظر

capcha