گروه های جهادی برای تنگ کردن عرصه بر بیماری کرونا وارد عمل شوند

گروه های جهادی برای تنگ کردن عرصه بر بیماری کرونا وارد عمل شوند

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی استانداری، منوچهر حبیبی، جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان در جلسه هماهنگی گروه های جهادی برای پیشگیری و مقابله با کرونا، ضمن تبریک میلاد حضرت محمد و امام جعفرصادق بنیانگذار مکتب شیعه بیان کرد: در شرایط ویژه و خاص کرونا قرار داریم و می توان گفت شرایطی بدتر از این وجود نداشته است.

وی گفت: هم دولتی ها و هم مردم باید در راستای مقابله با این ویروس کشنده با تمام توان وارد عمل شوند. زمانی که چاره کار مشخص بوده و راه درمانی وجود داشته باشد مردم می توانند توقع صد درصدی از دولت داشته باشند که کم کاری انجام نشود اما متاسفانه کرونا درمانی ندارد.

جانشین ستاد کرونا استان قزوین اظهار کرد: راه این مقابله رعایت اصول بهداشتی و پروتکل های است که از سوی سازمان بهداشت اعلام شده است. متاسفانه همه از فضای ایجاد شده به دلیل شیوع بیماری کرونا خسته شده اند و ساده انگاری توصیه های بهداشتی از سوی مردم صدمات جبران ناپذیری را به جامعه و خانواده وارد می کند.

حبیبی عنوان کرد: در حال حاضر وظیفه همه ما سخت تر و سنگین تر شده و تامین اکسیژن و تخت بیمارستانی در شرایط سختی قرار دارد. لذا توقع ما حضور جدی گروه های جهادی و تنگ کردن عرصه بر بیماری کروناست.

وی افزود: گروه های جهادی باید مقابله را از مبدأ آغاز نمایند و به پیشنهاد کادر درمان باید این مقابله از خانه آغاز شود و این امر وابسته به حضور گروه های جهادی است که می توانند پیشگیری را از محلات آغاز نمایند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین تصریح کرد: شهرستان قزوین با نظارت فرماندار قزوین به سی محله تقسیم شده و در هر محله یک نماینده از یک دستگاه، جهت نظارت همه جانبه در بحث رعایت پروتکل های بهداشتی مشخص شده است. اما قطعا عملکرد این دستگاه ها مانند عملکرد گروه های جهادی نخواهد بود چرا که گروه های جهادی شناخت کامل نسبت به انجام فعالیت های ویژه در این زمینه دارند.

حبیبی اضافه کرد: مهمترین نکته در این زمینه انسجام گروه های جهادی و تعامل یکپارچه در راستای مقابله با بیماری کروناست و برنامه ریزی و محوریت این کار به تشخیص نهادها و دستگاه های مربوط به این گروه هاست.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر مداخله، پیشگیری، درمان و آموزش برای ما بسیار حائز اهمیت است لذا اطلاعات هر محله جهت رصد کامل در اختیار نیروهای جهادی قرار می گیرد. همچنین پیگیر بیمه نیروهای جهادی هستیم و همه بیماران کرونایی نیز دارای بیمه می باشند.

جانشین ستاد کرونا استان قزوین اظهار کرد: رفت و آمدهای نیروهای جهادی و طلاب به بیمارستان ها با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی انجام خواهد شد و چیزی که از گروه های جهادی به طور تخصصی انتظار می رود، پیگیری قرنطینه خانگی جهت خلوت شدن بیمارستان ها و حمایت های اجتماعی، اقتصادی و روانشناختی است که نیاز به نیروهای جهادی متخصص دارد.

حبیلی افزود: بازدید از اماکن و اصناف محله جهت اطمینان از رعایت پروتکل های بهداشتی، جلوگیری از ایجاد مراسمات مختلف خانوادگی و اجتماعی از سوی گروه های جهادی محله انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: بیش از ۷۵ درصد فوتی ها، بالای ۶۵ سال سن دارند و رعایت پروتکل ها از سوی همه آحاد جامعه در هر سنی مانع افزایش تعداد فوتی ها می شود. ممکن است که تعداد بیماران بالا باشد اما رعایت اصول بهداشتی در کاهش تعداد فوتی ها تاثیر زیادی دارد.

حبیبی گفت: باید هرچه زودتر گروه های جهادی متناسب با توقع و نیاز دانشگاه علوم پزشکی ساماندهی شوند. زمان ما محدود است امروز ۱۲ مورد فوتی کرونا مثبت در استان وجود داشته است.

اخبار مرتبط

رهبر معظم انقلاب نوبت دوم واکسن ایرانی کرونا را دریافت کردند

ورود به پیک پنجم کرونا با دلتا/ویروس جدید قوی تر شده است

ایران به باشگاه سازندگان واکسن کرونا پیوست

0 نظر

ارسال نظر

capcha