باید قلب و زبانمان در ادعای وحدت میان شیعه وسنی یکی باشد

 باید قلب و زبانمان در ادعای وحدت میان شیعه وسنی یکی باشد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تبریک هفته وحدت، میلاد رسول اکرم (ص) و امام جعفرصادق (ع) اظهار داشت: هفته وحدت جزو ابتکارات و خلاقیت‌های حضرت امام (ره) است. در سال ۵۷ امام خمینی (ره) دستور دادند از دوازدهم تا هفدهم ربیع هفته وحدت نامیده شود؛ چراکه برادران اهل سنت معتقدند که پیامبر اکرم (ص) در ۱۲ ربیع و شیعیان معتقدند ایشان در ۱۷ ربیع متولد شدند.

وی با بیان اینکه از نگاه قرآن و اهل بیت (ع) و حتی از بعد عقلی وحدت، واجب و تفرقه حرام است، افزود: خداوند در قرآن می‌فرماید «همگی به ریسمان الهی چنگ بزنید و تفرقه نداشته باشید» در این جمله هم امر آمده هم نهی، بنابراین من و شما باید یادمان باشد که با هم بودنمان واجب و بی هم بودنمان حرام است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: موضوع وحدت جزو مطالبات جدی حضرت امام (ره) و سایر بزرگان و مراجع است. امام خمینی (ره) فرمودند «ما با مسلمانان اهل سنت یکی هستیم» بنابراین هر کس حزب اللهی است و پیرو خط امام است باید از این جمله پیروی کند. باید بدون هرگونه حاشیه نویسی بر فرمایشات امام (ره) عمل کننده این سخنان باشیم.

نماینده ولی فقیه در ارتش خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) بدون تفسیر این جمله را فرمودند، نباید بگوییم که امام مصلحت اندیشی کردند و این جمله را بیان کردند. بنیان گذار انقلاب فرمودند «ما با اهل سنت برادریم». اگر کسی کلامی بگوید که دشمنی ایجاد کند، بدانید که یا جاهل است یا از کسانی هستند که می‌خواهند بین مسلمانان فاصله بیندازند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند «دشمن می‌خواهد که شیعه و سنی به جان هم بیفتند»؛ باید در این زمینه حواسمان جمع باشد، اگر شیعه و سنی به جای مقابله با دشمن حقیقی با یکدیگر نزاع کنند، دودش به چشم خودمان می‌رود و سودش به جیب دشمن.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسنی درباره راه‌های رسیدن به وحدت اظهار داشت: نخستین گام در این مسیر این است که فقط در زبان نگوییم با هم برادریم. هر کس با زبان بگوید برادر است، اما در قلبش چیز دیگری باشد، منافق است.

بسنده کردن به شعار وحدت زبانی میان شیعه و سنی نشانه نفاق است.
باید قلب و زبانمان در ادعای وحدت میان شیعه و سنی یکی باشد.
توهین شیعه و سنی به یکدیگر خلاف حکم صریح قرآن است.اهل بیت (ع) ما اینگونه نبودند. امام حسن عسگری (ع) فرمودند، «در تشییع جنازه اهل سنت و نماز جماعتشان شرکت کنید؛ از بیماران آن‌ها عیادت کنید. حقوق آن‌ها را اداء کنید».

وی ادامه داد: آیت الله سیستانی اخیرا فرمودند «نه تنها اهل سنت برادران ما هستند بلکه جان ما هستند» ما برای اهل سنت جان و مالمان را می‌دهیم. چرا ما در سوریه مقاومت کردیم؟ چرا در موضوع فلسطین بحث آزاد سازی فلسطین را مطرح می‌کنیم؟ چون آن‌ها برادر ما هستند و دفاع از آن‌ها وظیفه ماست.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تأکید کرد: برای رسیدن به وحدت حقیقی باید اعتقاد حقیقی به وحدت داشته باشیم و زبان و قلبمان در این شعار یکی باشد. باید از حضرت امام و مقام معظم رهبری ممنون باشیم که روشنگری کردند و راه درست را بما نشان دادند.

اخبار مرتبط

۱۵ خرداد نقطه آغاز بیداری اسلامی در جهان بود

۲ سایت راداری و موشکی جدید در تهران وارد شبکه پکپارچه پدافند هوایی شد

سرلشکر موسوی: آثار زوال رژیم صهیونیستی هویدا شده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha