هزینه‌های سنگین جوانان را نسبت به ازدواج هراسان کرده است

هزینه‌های سنگین جوانان را نسبت به ازدواج هراسان کرده است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام حسین تکمیلی عصر امروز در شورای فرهنگ عمومی شهرستان شیروان که با حضور دانش آموزان و معلمان نخبه شهرستان در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: نخبگان باید با تلاش علمی و ارتقای معنوی و اخلاقی به دنبال این باشند که غیر از خودشان، برای دیگران و برای نظام مقدس جمهوری اسلامی هم مفید باشند.

امام جمعه شیروان بیان داشت: باید توجه داشته باشیم شرط لازم برای موفقیت، می‌تواند رتبه کنکور باشد، اما شرط کافی موفقیت نیست.

وی افزود: موفقیت، پازلی است که تلاش، تخصص، معنویت و توکل از قطعات آن به حساب می‌آیند از این رو ممکن است یک نفر که رتبه کنکورش کمتر شده در عرصه جامعه موفق‌تر باشد.

حجت‌الاسلام تکمیلی گفت: فضاسازی معروف در شهر اگر توسط گروه‌های مردمی و جهادی همانند فضاسازی هیئات مذهبی صورت گیرد فضای زیبایی در شهر شکل خواهد گرفت.

امام جمعه شیروان تاکید کرد: در شورای فرهنگ عمومی هم تصویب کردیم که تابلوهای تبلیغاتی را در اختیار این گروه‌های مردمی قرار دهند تا برای فضاسازی در حوزه معروفات مورد استفاده قرار گیرد.

وی در انتها در خصوص مشکلات جوانان نیز گفت: سنگینی هزینه‌های مراسم ازدواج به بالا رفتن سن ازدواج جوانان منجر شده و آنها را نسبت به تأمین جهیزیه و مخارج بالای مراسم ازدواج هراسان کرده بود که امید است با حذف بخشی از این هزینه‌ها، ازدواج جوانان رونق بگیرد.

اخبار مرتبط

یک مستحب فراموش‌شده در قرآن و حدیث

لزوم شناخت عاقلانه در ایام آشنایی پیش ازدواج برای زندگی موفق

باشگاه نوجوانانه «از ۲۰» ۱۰۰ هزار نفری شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha