کتاب روایات کمترشنیده شده از زندگی پیامبر رونمایی شد

کتاب روایات کمترشنیده شده از زندگی پیامبر رونمایی شد

به گزارش سراج24، آیین رونمایی از کتاب «چهره تو قبله هر شاعر است؛ برش‌هایی از زندگانی پیامبراکرم (ص)» نوشته کمال السید با ترجمه حجت‌الاسلام حسین سیدی، همزمان با ایام میلاد نبی مکرم اسلام (ص) در دفتر انتشارات شهید کاظمی برگزار شد.

این‌کتاب به‌تازگی با همکاری دفتر ادبیات شطر و انتشارات شهید کاظمی به چاپ رسیده است.

در مراسم رونمایی از این‌کتاب که با حضور نویسنده‌ و مترجم کتاب، همچنین سید احمد علوی شاعر آئینی و انقلاب کشور و جمعی از فعالین کتاب همراه بود، ضمن محکوم‌کردن حرکت روزنامه فرانسوی شارلی ابدو در رابطه با توهین به ساحت نورانی پیامبر اکرم(ص)، به مسائلی ازجمله مظلومیت پیامبر اکرم(ص) و شخصیت عظیم نبی اکرم(ص) در جهان اسلام و وظیفه ما نسبت به ایشان توسط نویسنده و مترجم پراخته شد.

در این‌برنامه علاوه بر شعر خوانی در رابطه با شخصیت بزرگوار پیامبر اکرم (ص) توسط علوی از کتاب رونمایی و درباره آن سخنرانی شد.

کمال السید نویسنده‌ سرشناس جهان تشیع که او را به نوشته‌های ادبی‌اش درباره اهل بیت(ع) می‌شناسند، در این‌کتاب فصل‌هایی از حیات وجود عظیم‌الشأن پیامبر (ص) را به پاکیزگی تصویر کرده است؛ از تولد تا پرواز. از شیرینی های کودکی تا سختی‌های دوران رسالت. حادثه‌های کمتر شنیده شده از پیامبر؛ دشمنی یهود و جنگ‌های مهم تاریخ حیات پیامبر با کفار.

در قسمتی از این‌کتاب آمده است:

عروس که باردار بود، از شیندن خبر درگذشت ناگهانی همسرش درحیرت فرو می‌رود: همان گونه که عبدالمطلب و مکیان ناباورانه خبر تلخ را می‌پذیرند. از عبدلله پنج شتر، گله‌ کوچکی از گوسفند و کنیزی به نام «ام ایمن» به میراث مانده است. ماه‌ها می‌گذرد و لحظه‌ زایمان فرا می‌رسد تا نوه‌ی عبدالمطلب چشم به این جهان بگشاید. سرور مکیان درخدمت کعبه بود که بدو خبر دادند؛ خبری که چشمه‌های محبت را در دلش جوشانید. پیرمرد، نوه را در آغوش گرفت و فریاد زد: «او را محمد نامیدم.» این نام شگفت در خانه مکیان سفر کرد. نامی زیبا، با حلاوت، همانند نغمه‌ای رویایی.

برخی پرسیدند: چرا عبدالمطلب نام پدران و نیاکانش را بر او ننهاد؟

چرا محمد؟

و پیرمرد زمزمه کرد: تا در آسمان و زمین، ستایش شود! و این سان تولد محمد با «عام الفیل» پیوند خورد. توفان زمستان عقب نشست و «بهار» در فصل بهار متولد شد.

این‌کتاب با ۱۳۰ صفحه و قیمت ۲۰ هزار تومان منتشر شده است.

اخبار مرتبط

از کتاب جهاد مقدس شامل بیانات مقام معظم رهبری درباره دفاع مقدس رونمایی شد+ تصویر

خواهرانه‌ای از عشق و ایثار "کتاب" شد/ ادبیات پایداری بدون زینب‌های زمان یک پایش می‌لنگد

کتابخانه اربعین

0 نظر

ارسال نظر

capcha