آماده شدن «کمیته» برای حضور در جشنواره «سینماحقیقت»

آماده شدن «کمیته» برای حضور در جشنواره «سینماحقیقت»

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی سازمان هنری رسانه‌ای اوج، مستند سینمایی «کمیته» به کارگردانی عبدالحسین بدرلو با موضوع  فعالیت های کمیته‌های انقلاب اسلامی برای اولین‌بار در چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت» رونمایی خواهد شد.

کمیته انقلاب اسلامی یا کمیته‌های انقلاب اسلامی، اولین سازمان نظامی راه‌اندازی شده، پس از وقوع انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ بود که در تاریخ ۲۳ بهمن ۱۳۵۷ با پیام امام خمینی (ره) تأسیس شد و در سال ۱۳۷۰ پس از تصویب قانون تشکیل نیروی انتظامی، منحل و با ادغام سازمان آن با شهربانی و ژاندارمری، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تأسیس شد و سیر تحولی این سازمان از آغاز تا پایان در مجموعه مستند «کمیته» روایت می‌شود.

کارگردانی این مستند توسط عبدالحسین بدرلو صورت گرفته و تهیه کنندگی آن را مصطفی فتاحی بر عهده داشته است در این پروژه احمد خلیل اول فیلمبردار، عبدالحسین مخلص آبادی تدوین، مهدی نعمت‌الهی نویسنده گفتار فیلم، علی‌اصغر اسحاقی گرافیک و بهنام احمدخانی مدیر تولیدی کار را بر عهده دارند.

مستند «کمیته» علاوه بر یک تک قسمت سینمایی در چهار قسمت ۴۰ دقیقه‌ای نیز تولید شده و قرار است اولین نمایشِ تلویزیونی این مجموعه مستند در سالروز ایام تأسیس کمیته‌ها باشد.

مستند «کمیته» به تهیه‌کنندگی مصطفی فتاحی و کارگردانی عبدالحسین بدرلو به سفارش خانه مستند انقلاب اسامی توسط مرکز هنری رسانه‌ای مُحرِم تهیه و تولید شده و محصول سازمان هنری‌ رسانه‌ای اوج است.

اخبار مرتبط

اصلاح بودجه زمینه بهبود معیشت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را فراهم می‌سازد

جمع‌آوری ۴۷ میلیارد تومان «نذر هوشمند»

اجرای ۴۷ عنوان برنامه توسط کمیته قرآن سالگرد شهادت سردار سلیمانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha