اعلامیه بالفور؛ توطئه خطرناک دولت انگلیس بود

اعلامیه بالفور؛ توطئه خطرناک دولت انگلیس بود

به گزارش سراج24، جمعیت دفاع از ملت فلسطین به مناسبت سالروز اعلامیه استعماری بالفور بیانیه‌ای صادر کرد که متن آن به این شرح است:

امروز دوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۲ آبان ۱۳۹۹) برابر با یکصد و سومین سالروز صدور اعلامیه استعماری بالفور است. اعلامیه‌ای که در آن دولت استعماری انگلیس خود را ملزم و متعهد می‌سازد تا یک دولت صهیونیستی در سرزمین اسلامی فلسطین ایجاد کند. تعهدی که پس از اشغال فلسطین و تعیین یک دولت نظامی انگلیسی در آن به فرماندهی هربرت ساموئل یهودی زمینه‌های آن را مهیا ساخته و با انتقال و اسکان یهودیان در فلسطین و ارائه تعلیمات نظامی به مهاجرین یهودی و نیز خلع سلاح جامعه فلسطین، عملا شرایط را برای یک جعل تاریخی و تشکیل یک دولت پادگانی یهودی به نام اسرائیل در سال ۱۹۴۸ م آماده ساخت.

اکنون ما شاهد یک رژیم صهیونیستی در دارالاسلام فلسطین هستیم. سرزمینی که ملتش با قتل عام سازمان یافته و ارعاب صهیونیست‌ها کشته و آواره شده اند. این رژیم پادگانی ماموریت تعریف، ایجاد و نهادینه سازی ناامنی در جهان اسلام و منطقه غرب آسیا را طی ۷۲ سال گذشته استمرار بخشیده است.

تردیدی نیست که اعلامیه بالفور در راستای یک طرح و توطئه خطرناک استعماری از سوی دولت استعماری انگلیس صادر شده است و طی بیش از یک قرن میلیون‌ها انسان را به کام مرگ فرستاده و میلیون‌ها نفر دیگر را آواره ساخته و هزینه‌های بسیاری را بر جوامع منطقه تحمیل کرده است. با اینهمه دولت خبیث انگلیس نه تنها حاضر به عذر خواهی از این اقدام شوم و نفرت بار و نیز تلاش برای جبران نیست بلکه در کمال وقاحت به این اعلامیه و نتایج آن افتخار نیز می‌کند.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین ضمن محکوم کردن اقدام دولت انگلیس در صدور این اعلامیه و تمهید ایجاد دولت صهیونیستی در فلسطین و حمایت‌های مستمرش از مولد سرطانی اسرائیل اعلام می‌کند؛ دولت انگلیس در همه جنایاتی که از سوی رژیم صهیونیستی در جغرافیای فلسطین و منطقه رخ داده و خواهد داد سهیم بوده و باید پاسخگو باشد.

این جمعیت همچنان جوامع اسلامی را به هوشیاری و اتخاذ تصمیمات درست نسبت به توطئه‌های مکمل اعلامیه بالفور دعوت می‌کند توطئه‌هایی که از آن با عناوینی، چون «معامله قرن» و خیانت «عادی سازی عربی - اسرائیلی» یاد می‌کنند.

بی شک انفعال جوامع اسلامی در مقابل این روند و طرح‌های مکمل اعلامیه بالفور ضمن آنکه خلاف موازین اسلامی و دستورات صریح قرآن در جهاد با دشمنان اسلام است و عقوبت الهی را به دنبال دارد، موجب سلطه هرچه بیشتر جریان صهیونیست بر امورات جوامع اسلامی خواهد شد. صهیونیستی که خدا در کتاب آلهی اش صراحتا آن را دشمن‌ترین مردمان نسبت به مسلمانان و مومنین دانسته است.

بی تردید حکام خودکامه رژیم‌های عربی خیلی زود پیامد‌های سخت و تلخ همراهی با دشمنان اسلام و مسلیمن را خواهند دید و البته پشیمانی در آن زمان هیچ سودی نخواهد داشت.

اخبار مرتبط

برای برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات ملی در فلسطین آمادگی کامل داریم

«انیس نقاش» تا آخرین لحظات زندگی خود مدافع مسأله فلسطین بود

«الجزایر» دژی محکم در برابر عادی‌سازی روابط با صهیونیسم است

0 نظر

ارسال نظر

capcha