روسیه:

تروریست‌ها در ادلب سوریه تحرکات جدیدی دارند

تروریست‌ها در ادلب سوریه تحرکات جدیدی دارند

سراج24-به نقل از خبرگزاری «تاس»، دریادار "الکساندر گرینکویچ"، نائب رئیس مرکز آشتی نیروهای متخاصم در سوریه که زیر نظر وزارت دفاع روسیه فعالیت دارد، اعلام کرد که گروه‌های تروریستی در حال آماده سازی شرایط برای اقدامات تحریک آمیز جدیدی در منطقه ادلب هستند و غیرنظامیان را برای شرکت در فیلمبرداری یک بمباران صحنه سازی شده جذب می‌کنند.

به گفته این مقام نظامی روس، تروریست‌ها در حال برنامه ریزی برای انجام حملات مرحله‌ای به برخی مناطق مسکونی هستند تا متعاقبا نیروهای دولتی سوریه را به نقض آتش ‌بس و حمله به غیرنظامیان متهم کنند. طبق اطلاعات رسیده به مرکز آشتی نیروهای متخاصم، در این راستا، آنها ساکنان محلی در چند منطقه مسکونی را به مشارکت در فیلمبرداری از بمباران صحنه سازی شده تحت عنوان پیامدهای حملات ادعا شده از سوی ارتش سوریه جذب می‌کنند.

وی افزود، مرکز آشتی نیروهای متخاصم در سوریه بار دیگر از رهبران گروه‌های مسلح غیرقانونی در سوریه خواسته است تا اقدامات تحریک آمیز را کنار بگذارند و راه حل مسالمت آمیز اوضاع در منطقه ادلب را در پیش بگیرند.

در اواخر ماه اکتبر، روسیه از طرف ترکیه‌ای خواست اقدامات لازم برای از بین بردن تروریست‌ها در منطقه کاهش تنش ادلب در سوریه را انجام دهد.

به گفته گرینکویچ، ساکنان استان ادلب همچنان از جنایات گروه‌های مسلح تروریستی از جمله آدم ربایی و دستگیری افراد شکایت دارند. طبق اطلاعات مرکز آشتی نیروهای متخاصم، آنها بیش از دو هزار نفر، از جمله روزنامه نگاران، پزشکان، معلمان و روحانیون را در زندان‌های نگهداری می‌کنند.

اخبار مرتبط

داعش مسئولیت حمله به کاخ ریاست جمهوری افغانستان را برعهده گرفت

بازداشت سرکرده بارز داعشی موسوم به والی بغداد

تجاوز رژیم صهیونیستی به حلب

0 نظر

ارسال نظر

capcha