کار برای شهدا نیازمند عمل خالصانه و نقشه راه دقیق است

 کار برای شهدا نیازمند عمل خالصانه و نقشه راه دقیق است

به گزارش سراج24، «سید مرتضی سقائیان نژاد» شهردار قم در جلسه کمیته رسانه کنگره شهدا که در سالن جلسات حوزه شهردار قم برگزار شد، با تشریح اقدامات شهرداری در راستای ارتقای فرهنگ ایثار و شهادت، اظهار داشت: این فرهنگ ارزشمند پشتوانه حرکت‌های جامعه اسلامی است و حرکت انقلاب در مسیر رهنمود‌های امامین انقلاب، وابسته به حرکت در مسیر شهداست.

شهردار قم با اشاره به اینکه برکات این اتفاق می‌تواند در حوزه منطقه‌ای و بین‌المللی ادامه پیدا کند، افزود: چارچوب هر حرکتی باید توسط ستاد کنگره مشخص شود و همه دستگاه‌ها ظرفیت‌های موجود استفاده کرده و با وحدت کلمه جلو برود قطعاً اثرات بهتری خواهند داشت.

وی تأکید کرد: کار در راه شهدا نیاز به نیت خالص دارد، زیرا آن‌ها جان خود را در این راه داده‌اند و ما باید برای کار برای این عزیزان ابتدا نیت خالص داشته باشیم و بعد از آن نیاز به نقشه راه داریم که کنگره شهدا باید آن را تبیین نماید.

سقاییان نژاد افزود: اگر این مسیر طی شود مطمئن باشید که برنامه‌های کنگره بسیار خوب پیش خواهد رفت و برکت خانواده‌های شهدا به این حرکت جلوه می‌دهد، اما منیت در آن باشد یا خودخواهی و نیت‌ها خالص نباشد معمولاً دچار مشکل می‌شود.

شهردار قم با اشاره به پروژه بوستان شهید زین‌الدین، تصریح کرد: این بوستان شاید در کشور بی‌نظیر باشد، بوستانی با فرم طبقاتی است که با هشت طبقه شبیه به بوستان جمشیدیه تهران است که با رشد فضای سبزش از زیبایی بیشتری هم برخوردار خواهد شد.

سقائیان نژاد به کاشت شش هزار اصله درخت هم اشاره کرد و گفت: این کار هم یکی از اقدامات اثرگذار است که با یاد شهدا انجام خواهد شد در مناطق مختلف یاد شهدا را زنده خواهد کرد.

وی با تأکید بر اهمیت توجه به محتوا و کیفیت کار، افزود: امروز جوان‌ها دنبال کیفیت و محتوا و عقل و خرد و تفکر هستند و این موارد باید در اقداماتی که در حوزه شهدا انجام می‌شود جدی گرفته شود.

اخبار مرتبط

تبیین الزامات تحقق راهبری زیست بوم فرهنگی در قم

همایش جبهه انقلاب و انتخابات، باید ها و نباید ها برگزار می شود

سکوت کشورهای اسلامی در برابر دشمنان عامل جنایات هولناک امروز است

0 نظر

ارسال نظر

capcha