هنرمندان مازندران ۷ رتبه جشنواره ملی فانوس را کسب کردند

هنرمندان مازندران ۷ رتبه جشنواره ملی فانوس را کسب کردند

به گزارش سراج24، سردار عبدالله ملکی ظهر یکشنبه در حاشیه اختتامیه چهارمین جشنواره ملی فانوس که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، شناسایی هنرمندان حوزه ایثار و مقاومت و کشف ظرفیت‌های هنری را از جمله اهداف جشنواره برشمرد.

سردار ملکی رسیدن به فرهنگ شیدایی و شهدایی و کمال را از دیگراهداف جشنواره برشمرد و افزود: جشنواره فانوس باعث هم‌افزایی بین دستگاه‌های متولی هنر که در حوزه تولیدات دفاع مقدس فعالیت می‌کنند، شده است.

این مسئول با بیان اینکه مازندران اولین دوره این جشنواره را میزبان بود، گفت: امسال نیز این استان با ارسال ۱۰۵ اثر موفق به کسب مقام دوم کشور شد.

این مسئول با بیان اینکه در مجموع ۲۳ اثر از ۲۲ هنرمند مازندرانی به بخش نهایی جشنواره راه یافت، گفت: هفت هنرمند مازندرانی موفق به کسب عناوین برگزیده جشنواره چهارم شدند که امروز در مراسمی به صورت ویدئوکنفرانس با اهدای تندیس، دیپلم افتخار و لوح سپاس از آنها تقدیر به عمل آمد.

وی ادامه داد: هنرمندان مازندران در رشته‌های نقاشی، عکس، مستند بلند و کوتاه، فیلم‌نامه بلند و کوتاه، رادیویی، بخش ویژه سردار شهید حاج «قاسم سلیمانی» و بخش آزاد موفق به کسب عناوین کشوری شدند.

به گزارش مهر، در بخش تلویزیونی و سینمایی در شاخه فیلم‌نامه کوتاه «علیرضا قاسمی» خالق اثر «تصمیم» موفق به کسب دیپلم افتخار شد، همچنین در این بخش و در شاخه مستند بلند «یاسر طالبی» خالق اثر «حال و هوای عشق» موفق به کسب دیپلم افتخار شد.

در بخش آزاد و در شاخه مستند «محمدرضا وطن‌دوست» خالق اثر «لِسِک» موفق به دریافت تندیس جشنواره شد، در همین بخش و در شاخه آثار حجمی «حسین استرآبادی» با اثر «سردار سلیمانی» موفق به دریافت لوح سپاس شد.

همچنین در بخش موسیقی و سرود از شاخه فتوکلیپ «علی علیزاده» خالق اثر «خان‌طومان» موفق به دریافت لوح سپاس جشنواره شد، در بخش هنرهای تجسمی از شاخه خوشنویسی «پیام غضنفری» با ارسال اثر «هنر متعالی» توانست لوح سپاس جشنواره را از آن خود کند.

همچنین در این بخش و از شاخه عکس «معصومه زلیکانی» با ارسال اثر «آغوش مهر» موفق به دریافت تندیس جشنواره شد.

اخبار مرتبط

فانوس روشن جشنواره عمار به فیلمنامه «سه سپیده» از اردبیل رسید

مراسم تشییع ۸ شهید گمنام در مازندران لغو شد

سکوت استانداری مازندران درباره بازگشت شهدای مدافع حرم

0 نظر

ارسال نظر

capcha