برخورد جدی با هتاکان امربه‌معروف و نهی از منکر

برخورد جدی با هتاکان امربه‌معروف و نهی از منکر

به گزارش سراج24، چندی پیش یک بانوی امربه‌معروف و ناهی از منکر که به دلیل تذکر به خاطر سگ گردانی در پارک به چند نفر تذکر داده بود مورد ضرب و شتم قرارگرفته بود که فرماندار رشت به همراه فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت به جهت تکریم از این بانو و تمامی آمرین به معروف و ناهیان از منکر از وی تقدیر و دلجویی کردند.

علی فتح الهی در این دیدار با بیان اینکه با بیان اینکه سگ گردانی فرهنگ بی‌بند بار غربی است، اظهار کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر یکی از فروعات دین بوده که برای جلوگیری از ایجاد ناهنجاری است و با توجه به اهمیت آن در اسلام، آمران به معروف در جامعه تنها نیستند. 

فرماندار رشت با بیان اینکه متأسفانه شاهد ترویج فرهنگ غربی در فضای جامعه هستیم، گفت: سگ گردانی در جامعه به‌نوعی به یک مد تبدیل‌شده و این فرهنگ برگرفته از فرهنگ بی‌بند بار غربی است. 

وی ضمن قدردانی از فداکاری این بانوی ارزشی بیان کرد: دستگاه قضا و دیگر دستگاه‌ها از این فداکاری‌ها دفاع و حمایت کرده و با هتاکان امربه‌معروف و نهی از منکر برخورد جدی می‌شود.‌

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت نیز با بیان اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر از واجبات دینی شمرده می‌شود، اظهار کرد: توجه به این شاخصه مهم، آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌ها را در  جامعه کاهش می‌دهد. 

سید اکبر قاسمی با بیان اینکه پارک مکان امن تفریحی است، افزود: مسؤولان شهرداری موظف‌اند با پایش تصویری در پارک‌ها از ورود سگ گردان‌ها در این مکان تفریحی جلوگیری کنند. 

وی با تأکید بر اینکه سپاه و بسیج همواره از آمران به معروف دفاع می‌کنند، گفت: با رصدهای انجام‌شده توسط نیروهای انقلابی و بسیجی فرد هتاک امربه‌معروف دستگیر و تحویل دستگاه قضا شد.

اخبار مرتبط

رشته تحصیلی مداحی و ستایش‌گری راه‌اندازی شود

راه اندازی پویش «فرشتگان زمینی»در رادیو پیام

امر به معروف نیازمند کارهای پژوهشی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha