وهابیت هیچ شناسنامه دینی ندارد

وهابیت هیچ شناسنامه دینی ندارد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام نورعلی دیلم عصر امروز در همایش وحدت مسلمین و محبت اهل بیت در اندیشه «مختومقلی فراغی» اظهار کرد: معتقدیم سمن‌ها و هنرمندان و نخبگان ترکمن در جامعه اسلامی و تقویت وحدت تاثیر بسزایی دارند و دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت از این قوم و نخبگان آنها حمایت می‌کند.

وی تصریح کرد: با ورود به 40 سالگی دوم انقلاب اسلامی و در گام دوم انقلابی برنامه‌ها و نشست‌های تخصصی با علما و ائمه جمعه اهل سنت و تشیع برگزار شده و در حوزه نخبگان مردم خوب ترکمن دومین همایش در حال برگزاری است.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور خاطرنشان کرد: نگاه به وطن و وطن‌دوستی این شاعر سبب شده تا دفاع از مرز و بوم و عشق به کشور در نگاه اهل سنت تقویت شود.

وی گفت: امروز افرادی تحت عنوان وهابیت که هیچ شناسنامه دینی ندارند در بدنه جامعه اسلامی با مذهب ساختگی رخنه کرده تا بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد کنند اما ارادت و اعتقاد قلبی مردم ترکمن از گذشته‌ای دور در اشعار «مختومقلی» بیان شده که این امر سبب از بین رفتن نقشه‌های دشمن شده است.

دیلم تصریح کرد: همه مذاهب و اقوام باید در کنار هم و با احترام به عقاید یکدیگر زندگی مسالمت‌آمیز داشته و وحدت و تقریب خود را تقویت کنند.

اخبار مرتبط

عشق به اهل بیت (ع) بدون معرفت‌شناسی بی ارزش است

نقطه وحدت میان اهل سنت و شیعه محبت اهل بیت است

مسئولان فرصت مسئولیت را به تهدید تبدیل نکنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha