«شطرنج با ماشین قیامت» به چاپ بیست و سوم رسید

«شطرنج با ماشین قیامت» به چاپ بیست و سوم رسید

به گزارش سراج24، رمان «شطرنج با ماشین قیامت» نوشته حبیب احمدزاده به‌تازگی توسط انتشارات سوره مهر به چاپ بیست و سوم رسیده است.

این‌کتاب، یک اثر فلسفی اجتماعی درباره ‏سه روز از زندگی یک بسیجی هفده‌ساله در شهری است که توسط عراقی‌ها محاصره شده است. او دیده‌بان توپخانه است اما به‌رغم میل باطنی‌اش مسؤولیت وانت غذا به او محول می‌شود و او باید علاوه بر غذارسانی به رزمندگان، به سه نفر از آدم‌های عجیب و غریبی که شهر را ترک نکرده‌اند هم غذا بدهد. عراقی‌ها به سیستم رادار پیشرفته‏ غربی مجهز شده‌اند و او به دنبال آن می‌گردد.

سیستم راداری قصه، همان ماشین قیامتی است که نویسنده برای یافتن آن با استناد به سه قسمت از کتاب مقدس قرآن، انجیل و تورات، فلسفه‏ آفرینش انسان و زندگی‌اش در آخرت را از دیدگاه یک بسیجی نوجوان، روسپی زمان شاه و مهندس بازنشسته‏ پالایشگاه آبادان که ترکیبی از گناه و بی‌گناهی، سادگی و مکاری و تقدس و کفر هستند، بازخوانی می‌کند.

«شطرنج با ماشین قیامت» نگاه جدید و نوگرایانه به مقوله دفاع مقدس دارد و بیانگر این است که دفاع مقدس زمینه‌های رشد نسلی را به وجود آورده است. پال اسپراکمن نایب رئیس مرکز مطالعات دانشگاهی خاورمیانه در دانشگاه راتجرز امریکا این رمان را به انگلیسی ترجمه کرده است. هم اکنون این رمان در رشته زبان و ادبیات فارسی برخی از دانشگاه های آمریکا تدریس می‌شود.

این‌کتاب به زبان‏های عربی و فرانسه نیز ترجمه شده است.

چاپ بیست و سوم این‌کتاب با ۳۵۶ صفحه، شمارگان ۲ هزار و ۵۰۰ نسخه و قیمت ۵۰ هزار تومان عرضه شده است.

اخبار مرتبط

"سلام فرمانده" بیان یک هویت ملی و مذهبی است

رحمت و زحمت نمایشگاه برای ناشران

کدام سینماگران کتاب نوشته‌اند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha