اردوی راهیان نور مجازی دنبال خواهد شد

اردوی راهیان نور مجازی دنبال خواهد شد

به گزارش سراج24، محمد‌علی احمدی ظهر امروز در نشست خبری ۱۳ آبان اظهار داشت: امروز شاهد آن هستیم که استکبار جهانی برای بی‌توجهی به اسلام‌خواهی مردم و کم‌توجه نشان دادن گرایش حوانان مختلف در سراسر عالم به اسلام، به توهین کردن به ساحت مقدس پیامبر اسلام رو آورده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان افزود: این توهین‌ها مختص امروز و این زمان نیست، در زمان حیات پیامبر هم این توهین‌ها وجود داشت اما نتیجه این توهین‌ها پیشرفت اسلام در سراسر جهان بود.

وی تصریح کرد: در طول تاریخ هر زمان که برای خاموش کردن اسلام تلاش کردند، موجب تقویت اسلام و توجه و گرایش مردم به اسلام شد، امروز هم امیدواریم که این موج گرایش به اسلام با توهینی که به پیامبر شد گسترش یافته و روند اگاهی مردم تسریع پیدا کند.

احمدی عنوان کرد: امام صادق (ع) هم در تبیین و آموزش اسلام پیامبر اکرم نقش‌آفرین بودند، در همان مقطع هم بلندگوهای استکباری تلاش می‌کردند که صدای امام صادق(ع) را خاموش کنند اما علم و آگاهی که حضرت بخشیدند منجر به رشد اسلام شد.

لزوم پرداختن به چرایی تبعید امام خمینی(ره)

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: ۱۳ آبان جلوه‌ای از انقلاب است،‌ وقایع مهمی در این روز وجود دارد که اولین آن تبعید امام خمینی (ره) است؛ لازم است که به چرایی تبعید امام خمینی (ره)بپردازیم که نتوانستند یک مخالفت ساده را تحمل کنند و او را تنها به دلیل تسلیت گفتن برای رفتار ذلیلانه رژیم پهلوی و کاپیتولاسیون به ترکیه تبعید کردند.

وی بیان داشت: خلاصه این قانون، ذلت ملت ایران بود اما امام خمینی(ره) در برابر این اقدام ایستاد و رفتار پهلوی را محکوم کرد و از همه مردم خواست که فریاد زده و مقاومت کنند و این رفتار را نپذیرند، این اقدامات بر مبنای اصولی بود که پیامبر تبیین کرده بود.

احمدی اظهار کرد: مناسبت بعدی ۱۳ آبان، شهادت دانش‌آموزان در سال ۵۷ است که چندین تن از دانش‌آموزان با گلوله مستقیم رژیم پهلوی به شهادت رسیدند و شاه در این زمان اعلام کرد که پیام انقلاب شما را شنیدم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان افزود: مناسبت بعدی تسخیر لانه جاسوسی بود؛ هنوز عده‌ای برای بازگشت آمریکایی‌ها تلاش می‌کردند و با اقدام دانشجویان انقلابی لانه جاسوسی تسخیر شد و در این زمان امام خمینی(ره) فرمودند که این انقلاب بزرگتر از انقلاب اولیه بود زیرا باعث شد که مرکز تجمیع اندیشه‌های غرب‌گرایانه تضعیف شود و پیامش این بود که می‌توان در مقابل آمریکا ایستاد.

وی خاطرنشان کرد: بزرگداشت ۱۳ آبان بزرگداشت امام و شهدا و انقلاب است و حرکت امام موقتی و زودگذر نبود و مبتنی در سنت و دستورات الهی بود.

احمدی عنوان کرد: حرکت امام مبتنی بر استفاده از نیروی جوان و عموم مردم بود و در این زمان بود که همراهی مردم را هم دیدیم، این حرکت مبتنی بر هوشیاری و بصیرت و مراقبت بر اینکه تحریفی رخ ندهد بود و امام اعتقاد داشت که ملاک ما حرکت در مسیر اسلام ناب و مخالفت با اسلام ناب آمریکایی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: ۱۳ آبان امسال با هفته وحدت و جشن‌های میلاد مقارن است، اولین سالی است که وجود سردار شهید سلیمانی را در کنارمان نداریم و تحریم‌ها و جنایات آمریکا به بیشترین حد خود رسیده است.

توجه به سلامت مردم در برنامه‌ها

وی تصریح کرد: در ایامی که با آن اقدام سران کشور فرانسه همراه بود، باید توجه ویژه‌ای به ۱۳ آبان شود؛ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که متشکل از ۲۱ نهاد است، برای بزرگ‌داشت مناسبت‌ها تلاش می‌کند، مبنا بر این بوده که مناسبت‌ها تعطیلی ناپذیر است و در برنامه‌ها توجه بر سلامت محور بودن مراسمات است.

احمدی ادامه داد: در این راستا کارگروه‌هایی تشکیل شد، کارگروه دانش‌آموزی و دانشجویی، کارگروه فضای مجازی، کارگروه رسانه و کارگروه فرهنگی و کارگروه سازماندهی از جمله این موارد است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان افزود: یکی از اساسی‌ترین اقدامات تبیین و بصیرت‌افزایی و استفاده از ظرفیت‌های متعدد برای بیان چرایی اتفاقاتی که در ۱۳ آبان اتفاق افتاد و استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی در این راستا است.

وی بیان داشت: شعار ۱۳ آبان امسال بر مبنای آیه «أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ» است، سیاست‌هایی که ابلاغ شده انجام مراسم با شرایط ویژه است، امسال راه‌پیمایی در هیچ جای استان نداریم اما تجمع محدود و غیرمتراکم و مراسم نمادین برگزار می‌شود.

احمدی گفت: سیاست ما تبعیت از ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا است، مکاتبات انجام شده و مخالفتی برای برنامه‌ها نشده است، به جز پنج شهرستان خوانسار، گلپایگان، شاهین‌شهر، نجف آباد و سمیرم که وضعیت حاد دارند، در بقیه شهرستان‌ها و ۴۵ شهر استان برنامه داریم.

برگزاری مراسم نمادین به جای راهپیمایی

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان افزود: جهت‌گیری که داشتیم سلامت محور بودن و توجه به فاصله‌گذاری اجتماعی و توجه به عدم اجتماع متراکم و استفاده از ماسک بوده است، به همین دلیل تجمع متراکم نخواهیم داشت و تنها مراسم نمادین با حضور اقشار مختلف به‌ویژه دانش‌آموزان برگزار خواهد شد.

وی عنوان کرد: شب ۱۷ ربیع‌الاول، ساعت ۸ شب در سطح شهرها توسط تشکل‌های مردمی، مساجد و شهرداری‌ها و برای سلامتی مردم، بدون اعلام قبلی و تجمع نورافشانی انجام خواهد شد.

افزایش مخاطبان روز ۱۳ آبان نسبت به سال گذشته

احمدی اظهار داشت: ظرفیت‌هایی که به دلیل شیوع بیماری کرونا به وجود آمد ظرفیت‌های بسیار خوب و موثری به ویژه در فضای مجازی است؛ در سال‌های قبل علی‌رغم این که اقدامات خوبی در مدارس انجام می‌شد اما جمعیت مخاطب ما در مراسم جمعیت محدودی بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: روز ۱۳ آبان در اصفهان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی، مراسم غیرمتراکم نمادین در ساعت ۱۵ و در میدان امام علی (ع) برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: اولین هدف جشن میلاد پیامبر(ص) و امام صادق(ع)، دومین هدف بزرگداشت ۱۳ آبان و سومین هدف محکوم کردن اهانت به پیامبر توسط سران فرانسه است که با جمعیت بسیار محدود به ویژه دانش‌آموزان با چیدن صندلی و انتظاماتی برای تب سنجی و رعایت فاصله برگزار می‌شود، برای حمل و نقل نیز با اتوبوسرانی و مترو هماهنگی شده است.

تجلیل از خانواده‌های شهدای سلامت و مدافعان سلامت

احمدی اظهار داشت: هم‌چنین در این برنامه مراسم تجلیل از مدافعان سلامت را خواهیم داشت و از چند تن از خانواده‌های شهدای سلامت تجلیل خواهد شد؛ علاوه بر فضای باز، زمان برگزاری مراسم هم محدود است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان افزود: فعالیت‌های هنری سیار در سطح استان از جمله ۷۲ گروه سرود در سطح شهر اصفهان و سایر شهرستان‌ها راه خواهد افتاد، همچنین به کانون‌های فرهنگی فراخوانی زدیم که اقداماتی متناسب با شرایط کرونایی پیش‌بینی کنند.

وی بیان داشت: در روز ۱۳ آبان توجه به کمک مؤمنانه توسط خیرین، مجموعه‌های مردمی و سازمان‌های متولی به عنوان یکی از اهداف تعیین شده را خواهیم داشت؛ سیر نمایشگاهی چرا مرگ بر آمریکا در فضای مجازی پیش بینی شده است.

احمدی اظهار داشت: یکی از اقداماتی که کارگروه دانشجویی و دانش‌آموزی به آن توجه خواهند داشت توجه به اسناد لانه جاسوسی عنوان اسنادی که حکایت از استکباری بودن رویکرد آمریکایی‌ها و برخوردهای ظالمانه در سطح دنیا و همکاری رژیم پهلوی با آن‌ها است، خواهد بود و برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی به‌ویژه در حوزه دانش آموزی را خواهیم داشت.

اردوی راهیان نور مجازی دنبال خواهد شد

مرتضی شکری نیز در ادامه اظهار داشت: سیاست حوزه پرورشی آموزش و پرورش عدم تعطیلی برنامه‌ها و تغییر شمایل آن است و سعی شده تمام برنامه‌هایی که در طول سال برگزار می‌شد و حتی اردوهای راهیان نور مجازی با کمک بسیج و سپاه کلید بخورد.

دبیر کارگروه دانش‌آموزی و فرهنگیان ستاد ۱۳ آبان گفت: ۱۳ آبان هم یک فرصت تربیتی در اختیار آموزش و پرورش است که با شرایط جدید از آن استفاده خواهد شد؛ همه ساله در ۱۳ آبان به روش تبیین و بصیرت افزایی و حضور میدانی کار می‌کردیم.

وی بیان داشت: امسال حضور میدانی کمرنگ شده و روی بعد تبیین آن تاکید خواهیم داشت، در شبکه شاد تولید محتوا داریم و در کانال‌های مدارس که سطح ادارات نیز منعکس می‌شود و در سطح وزارت هم دنبال خواهد شد.

شکری افزود: کارگروه دانش‌آموزی و فرهنگیان تشکیل شده است، بخشنامه مربوطه ارسال شده و تولید متحوا در شبکه شاد با موضوع ویژه کلید خورده و ادامه خواهد داشت، برنامه‌های خاصی با موضوع «چرا مرگ بر آمریکا؟» دنبال خواهد شد.

دبیر کارگروه دانش‌آموزی و فرهنگیان ستاد ۱۳ آبان عنوان کرد: پیشنهاد دادیم روز ۱۲ آبان ساعتی از روز به تبیین چرایی مرگ بر آمریکا تعلق گیرد، همکاری‌های مختلف از جمله‌ با سازمان دانش آموزی انجام شده، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی برنامه یک روز شاد در روستا را دارند و در یکی از روستاهای منطقه بن‌رود در ۱۳ آبان انجام می‌شود.

همه برنامه‌ها مجازی است

وی تصریح کرد: کمک به ایتام، پویش دشمنت را بشناس، پویش دشمن درجه یک را انجمن اسلامی دانش‌آموزی پیگیری می‌کند، سازمان دانش آموزی و جمعیت هلال احمر هم برنامه خودشان را دارند؛ هیچ برنامه حضوری نداریم و همه مجازی است.

شکری خاطرنشان کرد: برنامه میدانی در روز ۱۳ آبان اگر قرار باشد بنا بر تأیید ستاد کرونا اجرا شود، تعدادی از اقشار مختلف به‌ویژه دانش‌آموزان در آن حضور پیدا خواهند کرد.

دبیر کارگروه دانش‌آموزی و فرهنگیان ستاد ۱۳ آبان افزود: یکی از برنامه‌هایی که به همت بسیج دانش‌آموزی برگزار می‌شود یک برنامه گفتگو محور است که با تعداد محدودی از دانش‌آموزان در مجموعه خانه انقلاب فردا ساعت ۱۰ صبح اجرا خواهد شد، پرسش و پاسخ هم در این برنامه خواهیم داشت.

حسین رجب‌پور هم در این نشست اظهار داشت: در آبان‌ماه هفته بسیج دانش‌آموزی را داریم که علتش سال‌روز شهادت شهید حسین فهمیده است، شعار هفته بسیج دانش‌آموزی امسال، دانش آموز انقلابی، مقاومت و استکبارستیزی است.

مسؤول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان افزود: دانش‌آموزان و آموزش و پرورش اقدامات خوبی را در فضای مجازی انجام دادند، پویش‌های مختلف داشتیم، پویش‌های مختلفی از جمله آمریکا باید از منطقه برود،‌ پیام سربازان آمریکایی، مسابقات نقاشی، تولید نماهنگ، تهیه پادکست، بیانیه و حتی در نمازجمعه‌هایی که برگزار شد، سخنران پیش‌ از خطبه از دانش‌آموزان نخبه داشتیم.

وی گفت: چند اتفاق دیگر هم امسال رقم خورد که یکی از آن‌ها جشنواره سرود بود، به صورت مجازی در هفته بسیج دانش‌آموزی مرحله مدرسه‌ای و منطقه‌ای برگزار می‌شود و مراحل بعد در هفته بسیج و مرحله نهایی در دهه فجر انجام خواهد شد؛ مدارس فیلم گروه‌های سرودشان را فیلمش برای ما می‌فرستند و داوری می‌شود.

رجب‌پور ادامه داد: راهیان نور مجازی هم آغاز شد، اصل حرکت از ۲۵ آبان شروع خواهد شد، هر سال راهیان نور دانش‌آموزی از ۱۵ مهر تا ۱۵ اسفند داشتیم امسال در فضای مجازی برنامه‌ریزی شده است.

برگزاری مرحله نهایی لیگ علمی پایا به صورت مجازی

مسؤول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان گفت: مسابقات علمی به نام لیگ علمی پایا که هر سال توسط بسیج دانش‌آموزی برگزار می‌شد، امسال به دلیل کرونا و تعطیلی مدارس به سال جدید کشیده شد و مرحله ملی و بین‌المللی سال گذشته را برگزار نکردیم که در همین هفته بسیج دانش‌آموزی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: برنامه دیگر تجلیل از فرزندان کادر درمان و شهدای سلامت و دلجویی از خانواده‌های که متوفای کرونایی داشتند، است.

رجب‌پور خاطرنشان کرد: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در جلسه ستاد ملی کرونا و دعوت از پای کار آمدن جوانان داوطلب در مبارزه با این ویروس منحوس داشتند، سپاه صاحب‌الزمان روز دوشنبه یک صبحگاهی را تحت عنوان حافظان سلامت، سپاهیان حضرت محمد (ص) برگزار می‌کنند، در این صبحگاه قرار است تمام تشکل‌ها و قسمت‌هایی که در مساجد فعال هستند، مرکز بهداشت استان و هیأت‌های مذهبی حضور دارند.

تبدیل مساجد به پایگاه‌های امدادرسانی محله‌ای

مسؤول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان افزود: برنامه از ساعت ۹ تا ۱۰ برگزار می شود و به تبع آن در شهرستان‌ها به صورت ویدیو کنفرانس برگزار می‌شود، قرار است که مساجد پایگاه‌های امدادرسانی محله‌ای باشد و مردم به صورت داوطلبانه و جهادی در خدمت مرکز بهداشت و آگاه سازی و مبارزه با کرونا باشند، این برنامه همزمان در شبکه شما، خبر و استانی پخش خواهد شد.

در پایان سیدهادی انوری نیز اظهار داشت: کمیته دانشجویی مناسبت‌های آبان‌ماه با محوریت بسیج دانشجویی استان اصفهان و با حضور نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها و سایر تشکل‌های بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها از دو هفته پیش شکل گرفت؛ این کمیته دانشجویی عملا به چهار کارگروه فرهنگی، رسانه، جهادی و نشست‌های گفتمانی تقسیم می‌شود.

مسؤول سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان گفت: از جمله اقداماتی که به جمع‌بندی رسیدند، صدور بیانیه دانشجویی به سه زبان زنده دنیا از سوی تشکل های دانشجویی است که در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

افزایش فعالیت‌های جهادی در ایام ۱۳ آبان

وی عنوان کرد: چون شعار محوری ما فرمایش مقام معظم رهبری است که فرمودند بزرگترین راه مقابله با آمریکا خدمت‌رسانی به ملت است، کمیته جهادی و خدمت‌رسانی ما با توجه به اینکه در ایام کرونا هم در حال فعالیت است، در ایام ۱۳ آبان حرکت خود را پررنگ تر کرده است.

انوری بیان داشت: فعالیت‌ها با نگاه ورود جدی به مناطق کم‌برخوردار سطح استان و اقداماتی از قبیل توزیع بسته‌های معیشتی در قالب کمک مومنانه توسط گروه‌های جهادی در حال انجام است.

مسؤول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان گفت: خدمات پزشکی و پیراپزشکی مختلف توسط گروه‌های جهادی در حال سازماندهی و اجرا در مناطق کم برخوردار است که با استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی پزشکی انجام می‌شود و تولید بسته‌های بهداشتی و توزیع در مناطق و ورود دانشجویان به حوزه آموزشی خصوصاً در مناطقی که به دلیل مشکلات از استفاده از امکانات سخت افزاری مانند موبایل و تبلت دچار مشکل هستند، از دیگر فعالیت‌ها است.

وی افزود: تولید محتوا غنی توسط مجموعه بسیج دانشجویی در حال انجام است، تولید پادکست، رادیو، سیر نمایشگاهی در فضای مجازی، کلیپ‌های مختلف و ... انجام گرفته است؛ هرسال در این زمان تشکل‌های دانشجویی برنامه‌هایی برگزار می‌کردند که در این راستا سلسله نشست‌های گفتمانی از طریق فضای مجازی برگزار می‌شود، جشنواره دانشجویی استکبارستیزی از ۱۳ آبان شروع تا اواخر آبان ادامه دارد و به نفرات برتر هدایا نفیسی اهدا خواهد شد.

اخبار مرتبط

«حاج رسول» کیست؟ / «سردار مدافع حرم» زنده است

«نقش‌آفرینی دانشجو در رسانه»

استغاثه میلیونی مردم در شب وفات کریمه اهل بیت (س)

0 نظر

ارسال نظر

capcha