ایندیپندنت: شمار آوارگان فلسطینی از ۴ سال گذشته به بالاترین سطح رسیده است

ایندیپندنت: شمار آوارگان فلسطینی از ۴ سال گذشته به بالاترین سطح رسیده است

به گزارش سراج24، روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در تحقیقات جدید خود اعلام کرد که شمار فلسطینی‌هایی که در سایه تجاوزات رژیم صهیونیستی برای تخریب منازل آن‌ها در کرانه باختری و قدس اشغالی آواره شده‌اند از 4 سال گذشته به بالاترین سطح رسیده است؛ این در حالی است که مقامات صهیونیست در میان نگرانی‌های مربوط به خطرات شیوع کرونا گفته بودند تخریب منازل فلسطینیان به حالت تعلیق در می‌آید.

در گزارش ایندیپندنت آمده که که در بازه زمانی ژانویه تا 30 سپتامبر سال جاری میلادی حداقل 741 فلسطینی در کرانه باختری اشغالی بر اثر تخریب منازل خود توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی آواره شدند که این رقم از سال 2016 که طی یک سال 1496 فلسطینی بی خانمان شدند، بسیار بزرگ است.

همچنین بر اساس گزارش دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد شمار فلسطینی‌هایی که در سال 2020 بی‌خانمان شدند، بسیار بیشتر از آماری است که در روند تخریب غیر قانونی منازل آنها منتشر شده است.

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت افزود، در حالی‌که تخریب منازل فلسطینیان طبق قوانین بین‌المللی غیرقانونی تلقی می‌شود مقامات صهیونیست تاکید دارند که تخریب منازل فلسطینیان به دلیل عدم صدور پروانه ساخت برای آنها توسط رژیم اسرائیل انجام می شود؛ اما سازمان ملل متحد و سازمانهای حقوق بشری معتقدند که امکان ندارد فلسطینیان بتوانند این مجوزها را از صهیونیست‌ها بگیرند.


بیشتر بخوانید: اسیر فلسطینی از ایران و محور مقاومت قدردانی کرد


فراگیری ویروس کرونا در کرانه باختری می‌تواند فاجعه‌ای را برای فلسطینیان و به ویژه آوارگان فلسطینی رقم بزند. طبق آخرین گزارش‌های منتشر شده قریب به 30 درصد از ساکنان کرانه باختری را آوارگان فلسطینی تشکیل می‌دهند. آن‌ها عمدتاً در اردوگاه‌هایی نظیر جنین، الدهیشه، الامعری، قلندیا، العروب، طولکرم، شعفاط و … زندگی می‌کنند.

بدیهی است در چنین شرایطی که آوارگان فلسطینی ساکن کرانه باختری از ابتدایی‌ترین امکانات زندگی و همچنین امکانات پزشکی و دارویی برخوردار نیستند، بیش از دیگر فلسطینیان در معرض آلودگی به ویروس کرونا قرار دارند؛ به ویژه اینکه صهیونیست‌ها نیز به صورت عامدانه عزمشان را برای شیوع دادن کرونا در کرانه باختری جزم کرده‌اند.

اخبار مرتبط

وقوع درگیری‌های شدید میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها

مقاومت قادر به وارد آوردن ضربات مستمر به رژیم صهیونیستی است

شهادت یک فلسطینی در کرانه باختری

0 نظر

ارسال نظر

capcha