اعتراض علیه «ماکرون» در «برلین»

اعتراض علیه «ماکرون» در «برلین»

به گزارش سراج24، به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، پنج شنبه شب در برلین ده‌ها نفر علیه انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام و موضع رئیس جمهور فرانسه در قبال این مسئله اعتراض کردند.

این اعتراضات علیه سیاست های اسلام ستیزانه رئیس جمهور فرانسه برگزار شد. معترضان شعار الله اکبر سر می دادند و پلاکاردهایی از پیامبر اسلام را در دست داشتند.

شرکت کنندگان در این اعتراضات اعلام کردند که این اعتراضات علیه انتشار کاریکاتور حضرت محمد (ص) و حمایت رئیس جمهور فرانسه از این اقدام انجام شده است. پلیس از شرکت حدود 150 معترض در این تجمعات اعتراضی خبر داد.


بیشتر بخوانید: موج نفرت علیه فرانسه به بنگلادش رسید


انتشار کاریکاتور توهین‌آمیز نسبت به پیامبر اسلام (ص) در مجله «شارلی ابدو» بار‌ها خشم مسلمانان جهان را برانگیخته و دولت فرانسه هیچ گاه اقدامی برای جلوگیری از این گونه اقدامات که خشم بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان را برمی انگیزد انجام نداده است. تکرار این موضوع در این نشریه علیه مسلمانان و مقدسات آنان و بدتر از آن اینکه معلمان فرانسه بار‌ها و بار‌ها به بهانه درس آزادی بیان این کاریکاتور‌ها را به دانش آموزانی که در میانشان مسلمانان هم حضور داشتند نشان دادند.

سخنان توهین آمیز امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه در حمایت از اقدام وقیحانه یک معلم تاریخ در نشان دادن کاریکاتور‌های هتاکانه علیه ساحت پیامبر گرامی اسلام (ص)، با مخالفت گسترده مسلمانان جهان روبرو شده است.

اخبار مرتبط

قدردانی گروه علمای مسلمانان لبنان از ایران و سخنان امیرعبداللهیان در اجلاس بغداد

حمله نژادپرستانه به یک زن مسلمان محجبه در آلمان

فرانسه یک قدم اسلام ستیزانه دیگر برداشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha