برنامه «رسول صادق» از رادیو معارف پخش می‌شود

برنامه «رسول صادق» از رادیو معارف پخش می‌شود

به گزارش سراج24، سیداحمد محمودی، با اشاره به ویژه برنامه رادیو معارف به مناسبت سالروز ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) اظهار کرد: برنامه رسول صادق به این مناسبت تولید شده که روز 13 آبان ماه مصادف با روز مبارزه با استکبار جهانی از ساعت 9 تا 11 به مدت 120 دقیقه از این رسانه پخش می‌شود.

وی با اشاره به حدیث انما بُعِثتُ لِاُتَمّمَ مَکارِمَ الاخلاق گفت: رسول گرامی اسلام(ص) و اهل بیت مطهرشان اسوه مهربانی، عطوفت و اخلاق حسنه برای جهانیان هستند.

مدیر گروه قرآن و اهل بیت رادیو معارف خاطرنشان کرد: با وجود این قلب مهربان و رئوف، برای اقامه حق و از باب رحمت للعالمین بودن با دشمنان و مستکبران بسیار سختگیرانه و در برخی اوقات در حال ستیز و جنگ بودند.

وی با اشاره به بیان جلوه‌های عطوفت، مهربانی و استکبار ستیزی پیامبر گرامی(ص) و امام جعفر صادق(ع) گفت: این مبحث با محوریت آیه مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ تَرَاهُمْ رُکَّعًا سُجَّدًا یَبْتَغُونَ... در دستور کار قرار می‌گیرد.

محمودی با بیان اینکه نحوه ارتباط و رابطه در این آیه مطرح شده است، گفت: بر اساس آیه مذکور رابطه با بیگانگان با شدت و سختى، خودی‌ها با محبت و مهربانی، خداوند با عبودیت و بندگى و خود با تلاش و کوشش و امید به فضل خدا صورت می‌گیرد.

وی عنوان کرد: معرفی الگوها یکى از ابزارها و شیوه‌هاى تربیت است و ایمان و همراهى با رسول به عنوان مهمترین گام مطرح می‌شود.

مدیر گروه قرآن و اهل بیت رادیو معارف یادآور شد: مسلمانان باید در برابر دشمن، خشونت، قاطعیّت، صلابت و شدّت داشته و در برابر دیگر مؤمنان، رأفت، مودّت، رحمت و عطوفت، مهر و احساسات داشته باشند.

وی با بیان اینکه بى‌تفاوتى برای مسلمان ممنوع است، گفت: مسلمان باید مظهر حبّ و بغض باشد و عبادت، براى یاران پیامبر(ص) یک سیره دائمى است و یک عمل موسمى محسوب نمی‌شود.

محمودی سیره حضرت امام صادق(ع) در برخورد با مستکبران و شیوه‌های استکبار ستیزی در عصر حاضر را از دیگر محورهای موضوعی این برنامه ذکر کرد.

وی یادآور شد: این برنامه از بخش‌های گفتاری، کارشناسی، روایت ولادت، نمایش و شعرخوانی در مدح حضرت رسول(ص) و امام صادق(ع) تشکیل شده است.

مدیر گروه قرآن و اهل بیت رادیو معارف عنوان کرد: ابوالفضل سلیمانی به عنوان تهیه‌کننده و نویسنده و سوری و بختیاری گویندگان این برنامه هستند.

اخبار مرتبط

ایران از صادرکنندگان رادیوداروها در جهان است

روایت فرهاد اصلانی در برنامه سحرگاهی ماه رمضان

انتشار ۲ نمایش رادیویی با موضوع مدیریت فضای مجازی و انگیزه بخشی

0 نظر

ارسال نظر

capcha