علت اهانت بیگانگان به اسلام نگرانی از قدرتمند شدن اسلام در جهان است

علت اهانت بیگانگان به اسلام نگرانی از قدرتمند شدن اسلام در جهان است

به گزارش سراج24، سید محمد حسینی عصر امروز در همایش نخبگان و علمای تقریبی در برابر خیانت به آرمان‌های قدس شریف و بزرگداشت آیت‌الله تسخیری در سالن هلال احمر شهرستان اظهار کرد: امروز دشمنان و بیگانگان از قدرتمند شدن اسلام و گسترش انها در جهان نگران بوده و وحشت دارند و به همین سبب به اسلام و پیامبر اکرم (ص) اهانت می‌کنند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پرچم وحدت را در جهان برافراشته است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همه مسلمانان صرفنظر از شیعه و یا سنی بودن را به وحدت دعوت کرده و پرچم وحدت را در جهان به اهتزاز در اورده است.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه دشمنان و بیگانگان از دین در راستای منافع خود استفاده ابزاری می‌کنند، خاطرنشان کرد: کشورهای استعمارگر برای اینکه به منافع خود رسیده و کشورهای جهان سوم را غارت و چپاول کنند از دین استفاده ابزاری کرده تا مردم آن کشور سرگرم شده و اینها منافع کشورها را چپاول کنند.

وی با بیان اینکه اهانت رئیس جمهور فرانسه سبب بیداری مردم دیگر ادیان شده است، بیان کرد: بعد از اهانت رئیس جمهور فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) و اسلام مسیحیان این کشور این عمل رئیس جمهور را محکوم کرده و آن را سبب تفرقه برشمردند.

حسینی شخصیت پیامبر اکرم (ص) را بهترین محور وحدت دانست و افزود: شخصیت پیامبر اکرم (ص) بهترین محور وحدت بوده و اگر مسلمانان نقطه اشتراک دیگری نداشتند همین پیامبر اکرم (ص) برای وحدت و دست به دست هم دادن مسلمانان شیعه و سنی جهان کافی بود.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی از بین‌المللی شدن این دانشگاه خبر داد و گفت: در شورای عالی انقلاب اساسنامه این دانشگاه بازنگری شده و این دانشگاه به دانشگاه بین‌المللی مذاهب اسلامی ارتقاء یافت.

وی ادامه داد: این دانشگاه باید به یکی از دانشگاه‌های برتر جهان اسلام تبدیل شود و تلاش میکنیم تا به جایگاه واقعی خود رسیده و هم ردیف دانشگاه الزهرا جهان شود.

حسینی گفت: یکی از برنامه های مهم ما تربیت دانشجویان در کشور و سراسر دنیا بوده علاوه بر اینکه به لحاظ کیفی و کمی هم این دانشگاه گسترش یافته و دانشجویانی تربیت کند تا به عنوان یک مبلغ عالم و شخصیت فرزانه در برابر تفرقه افکنی محکم ایستاده و در جهان اسلام وحدت را ترویج کنند.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به شخصیت جهانی مرحوم آیت‌الله تسخیری خاطرنشان کرد: مرحوم آیت‌الله تسخیری از دانش وسیع برخوردار بوده و با استفاده از مطالب قران استدلال و منطق مباحث اخلاقی خود را بیان می کردند.

وی تصریح کرد: وی در کنار مباحث اخلاقی یک مبارز جسور بوده و هرگاه علیه اسلام مطلبی بیان می شد وارد میدان شده و موضع گرفته و بیانیه صادر می‌کردند و به همین دلیل مقام معظم رهبری از وی به عنوان زبان گویای اسلام تعبیر کردند.

اخبار مرتبط

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای ثبت نام در انتخابات شورا‌ها ضروری است

تنها راه عبور از بحران‌ها توجه به فرامین رهبری معظم انقلاب است

انقلاب اسلامی ایران ریشه قرآنی دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha