ساماندهی گروه‌های جهادی با تشکیل محلات اسلامی

ساماندهی گروه‌های جهادی با تشکیل محلات اسلامی

به گزارش سراج24، سرهنگ هادی ایلکا فرمانده سپاه ناحیه سیدالشهدای اسلامشهر در رزمایش پویش خدمت مردمی، که در محل سالن اجتماعات اردوگاه شهید غلامی اسلامشهر برگزار شد، اظهار کرد: در راستای محرومیت زدایی و خدمات رسانی به محرومین در شهرستان اسلامشهر طی دو سال گذشته با راه اندازی طرح ایجاد محلات اسلامی خدمات‌رسانی هدفمند به محرومین منطقه آغاز و با همکاری همه اقشار مردم این خدمات ارائه می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱ محله اسلامی با محوریت مسجد در سطح شهرستان اسلامشهر ایجاد شده، افزود: با توجه به اثرات خوب محلات اسلامی در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی خانواده ها در راستای ارتقاء فعالیت‌ها، امروز با پویش خدمت مردمی تعداد محلات اسلامی در اسلامشهر به ۴۰ محله افزایش می‌یابد.

ایلکا با اشاره به اینکه فعالیت محلات اسلامی به دور از فعالیت‌های سیاسی و حزبی و فقط در راستای خدمات رسانی به مردم انجام می‌شود، تاکید کرد: فعالیت‌های محلات اسلامی در مساجد با محوریت ائمه جماعات و با استفاده از ظرفیت های بومی و محلی و در نظر گرفتن اولویت مورد نیاز مردم، گفتمان سازی و با هویت بخشی به محلات از طریق گفتمان و ارائه فعالیت های خدماتی، معیشتی، فرهنگی، هنری، علمی و... با ایجاد مشارکت های مردم در انجام امور محقق می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه سیدالشهدا اسلامشهر با اشاره به شناسایی و شناسنامه‌دار کردن ۶۵۰۰ خانواده نیازمند و ارائه سه مرحله کمک معیشتی به محرومین، خاطرنشان کرد: با تشکیل ۱۰ خانه آسمانی خدمات مشاوره‌ای مورد نیاز شهروندان در زمینه‌های مختلف ارائه می‌شود و در زمینه فرهنگی فقط در هفته دفاع مقدس بیش از ۱۰۰ برنامه آبروی محله برای معرفی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلامشهر در اقصا نقاط منطقه توسط گروه‌های جهادی اجرا شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس با توجه به مشکلات به وجود آمده در کشور برای مردم به خاطر شیوع بیماری کرونا و بروز اختلال در وضعیت سلامت و معیشت مردم و شرایط نابسامان اقتصادی، جمعی از جوانان اسلامشهری از اقشار مختلف مردمی با همراهی هیئات مذهبی و کانون‌های فرهنگی و اجتماعی با لبیک به فرامین مقام معظم رهبری به صورت خودجوش پویش مردمی خدمت را راه‌اندازی کرده‌اند، که در مرحله اول رزمایش میدانی این پویش از تاریخ ۱۳ آبان تا ۱۳ آذر شروع به فعالیت در عرصه‌های مختلف می کنند.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha