موج نفرت علیه فرانسه به بنگلادش رسید

موج نفرت علیه فرانسه به بنگلادش رسید

به گزارش سراج24، به نقل از خبرگزاری فرانسه از داکا، هزاران نفر روز جمعه در بنگلادش علیه فرانسه تظاهرات کردند و تعدادی از تظاهرکنندگان، تصاویر امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه را به­ علت حمایت ­­وی از انتشار کاریکاتور‌های موهن به ساحت پیامبر اسلام (ص) آتش زدند.

به گفته پلیس بنگلادش، ۱۲ هزار نفر در تظاهرات اصلی که در داکا، پایتخت بنگلادش برگزار شد، شرکت کردند، اما ناظرات مستقل و برگزارکنندگان اعلام کردند شمار تظاهرکنندگان بسیار بیشتر از ۱۲ هزار نفر بودند. تظاهرکنندگان در داکا بعد از برگزاری نماز جمعه در مسجد بیت المکرم، بزرگ‌ترین مسجد بنگلادش، با آغاز راهپیمایی شعار‌های ”ما همه سربازان حضرت محمد، پیامبر (خدا) هستیم“ سر دادند.

تظاهر کنندگان بار دیگر درخواست‌های خود را برای تحریم محصولات فرانسوی و «تنبیه کردن» امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه تکرار کردند. تظاهرکنندگان بنگلادشی پیش‌تر، روز دوشنبه در جریان تظاهراتی که در آن بیش از ۴۰ هزار نفر در داکا تجمع کرده بودند، تحریم محصولات فرانسوی را خواستار شده بودند. تظاهرکنندگان همچنین پرچم‌های فرانسه و تصاویر مکرون را آتش زدند.

اظهارات مکرون درباره آزادی انتشار کاریکاتورهای موهن به ساحت پیامبر اکرم (ص) اعتراضات گسترده ای را در بسیاری از کشور‌های اسلامی موجب شده و از برگزاری تظاهرات تا تحریم محصولات فرانسوی به دنبال داشته است.

بعد از تظاهرات روز دوشنبه، تدابیر امنیتی در اطراف سفارت فرانسه در داکا افزایش یافته است. در شهر بندری چیتاگونگ، تظاهرکنندگان که پلیس تعداد آن‌ها حدود چهار هزار نفر اعلام کرده بود، تصویری از مکرون را آتش زدند. تجمعات اعتراضی محدودتری نیز در دیگر شهر‌های بنگلادش که اکثریت جمعیت ۱۶۰ میلیون نفری آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند، برگزار شد.

اخبار مرتبط

فلسطینی‌ها سلاح‌ نو تولید می‌کنند/انگلیس را از تصمیمش برگردانیم

حمله صهیونیست‌ها به سوریه محکوم است/ باید در برابر زورگویی تل‌آویو متحد شد

از ایران به دلیل ایفای نقش محوری درحمایت از مقاومت قدردانی میکنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha