امام جمعه شهرستان نیر:

به بهانه کرونا برنامه‌های فرهنگی و خدمت به مردم تعطیل نشود

 به بهانه کرونا برنامه‌های فرهنگی و خدمت به مردم تعطیل نشود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام آیت نعمتی در خطبه‌های این هفته شهرستان نیز ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت به مسلمانان جهان اظهار کرد: وحدت عملی بین برادران شیعه و سنی به عنوان بهترین نوع وحدت است و همه باید تلاش کنند تا با شناسایی عوامل وحدت ستیز زمینه‌های تحقق وحدت عملی را بین جوامع اسلامی محقق کنند.

وی به اهانت دولت فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) نیز اشاره کرد و گفت: امروز که در غرب به خصوص فرانسه به مقدسات مسلمانان اهانت شده و از سوی رئیس جمهور این کشور نیز حمایت می‌شود به دلیل آن است که غرب و استکبار جهانی از تسلط اسلام بر تمام عالم در هراس هستند.

امام جمعه شهرستان نیر نقش لابی صهیونیسم در توطئه اهانت به مقدسات اسلام در فرانسه را متذکر شد و گفت: اسلام ستیزی در فرانسه همچون سایر کشورها بیانگر این نکته است که آنها از گسترش عدالت نبوی در حکومت مهدوی نگران هستند و بدون شک گرداننده اصلی این حرکت، رژیم منحوس اسرائیل است.

مکرون به دنبال فریب اذهان عمومی مردم فرانسه است

نعمتی به ناتوانی «امانوئل مکرون» در کنترل کرونا و عدم مقبولیت در نظر مجامع عمومی فرانسه اشاره کرد و افزود: مکرون برای اینکه بتواند دولت را در انتخابات پیش رو تکرار کند و همچنین ناآرامی‌های خیابانی در فرانسه را نیز کم رنگ کند دست به چنین کار ناپسندیده و دور از عقلانیت زده است تا با فریب اذهان عمومی به اهداف خود برسد.

وی به پیام و نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان فرانسه نیز اشاره کرد و گفت: ارسال پیام رهبر انقلاب اسلامی به جوانان فرانسه یکی از دقیق‌ترین و کارآمدترین ابزارها در دیپلماسی عمومی است.

امام جمعه شهرستان نیر خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این پیام با حمله به هویت جعلی و خودساخته غرب یعنی هلوکاست در برابر هویت مسلمانان توپ را به زمین آنها انداخته است و مسأله هلوکاست را با مسئله اصلی جهان اسلام یعنی فلسطین و مبارزه با اسرائیل گره زده است.

واکنش وزارت خارجه کشور به دولت فرانسه باید مقتدرانه باشد

حجت الاسلام نعمتی در ادامه سخنان خود انتظار امت مسلمان از دولت‌های اسلامی را یادآور شد و گفت: دستگاه‌های سیاست خارجی کشورهای مسلمان، باید ضمن محکوم کردن این عمل شنیع با تحریم کالاهای فرانسوی با این عمل مقابله به مثل کنند.

وی با بیان اینکه وزارت خارجه کشور ما نیز در این خصوص باید واکنش بسیار مناسبی از خود نشان دهد افزود: با این حرکت اسلام ستیزانه که در آستانه هفته وحدت صورت گرفته است باید با صلابت و اقتدار برخورد کرد.

امام جمعه شهرستان نیر در بخش دیگری از سخنان خود به ویروس کرونا نیز اشاره کرد و گفت: مسئولان باید با حضور در قرارگاه ستاد مقابله با کرونا، مسئله را کاملاً جدی تلقی کرده و نهایت دقت در نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی را به کار گیرند تا این ویروس منحوس هرچه زودتر ریشه کن شود.

حجت الاسلام نعمتی راه اندازی ستاد مقابله با کرونا در اقصی نقاط کشور را از تأکیدات مقام معظم رهبری بعد از اولین جلسه با مسئولان قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرد و افزود: با این کار یک صدایی در کشور شنیده می‌شود و مسئولان نیز با پیش قدم شدم در فعالیت می‌توانند به الگوی مردم تبدیل شوند

وی در ادامه سخنان خود انتقاد سازنده همراه با پیشنهاد را لازمه پیشبرد اهداف نظام اسلامی دانست و گفت: اهانت در هر کاری نادرست و غلط است چنانچه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر این موضوع تأکید کردند.

به بهانه کرونا برنامه‌های فرهنگی و خدمت به مردم تعطیل نشود

امام جمعه شهرستان نیر با انتقاد از وضعیت برنامه‌های فرهنگی در سطح کشور نیز گفت: مسئولان نباید به بهانه تحریم و کرونا برنامه‌های فرهنگی و خدمت رسانی به مردم را تعطیل کنند چرا که دشمن از هر فرصتی برای ضربه زدن به این کشور استفاده می‌کند.

حجت الاسلام نعمتی خواستار نظارت بیشتر به بازار شد و گفت: مسئولان سه قوه باید با همدلی و یک صدایی و با نظارت بر تولید و مهار گرانی بپردازند تا در کنار مبارزه با رانت خواری و فساد اقتصادی زمینه‌های رفاه و نشاط مردم را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه نتیجه انتخابات آمریکا هرچه باشد به حال ایران اسلامی فرقی نمی‌کند، گفت: دشمنی دشمن تمامیت ندارد و شایسته است مسئولان دولتی با اهتمام ویژه به نیروهای جوان درصدد حل مشکلات برآیند

وی به هفته بسیج دانش آموزی نیز اشاره کرد و گفت: تبعید امام خمینی (ره)، تسخیر لانه جاسوسی از مهمترین مناسبت‌های پیش رو است که در این زمینه لازم است متولیان فرهنگی و سیاسی کشور با انتقال تاریخ انقلاب اسلامی به نسل‌های چهارم و پنجم، وقایع تاریخی انقلاب را به نسل‌های جوان کشور، تبیین کنند که در این راستا قطعاً متولیان امر آموزش و پرورش نقش اساسی برعهده دارند.

اخبار مرتبط

۳۰۰۰ بسته معیشتی میان نیازمندان کرمانشاهی توزیع می‌شود

ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری مراسم عزاداری محرم

برنامه سروش آسمانی برگ زرینی در کارنامه صدا و سیمای استان قزوین

0 نظر

ارسال نظر

capcha