ترس دشمنان از گسترش اسلام در جهان است

ترس دشمنان از گسترش اسلام در جهان است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمد جواد باقری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بخش اسالم با تبریک ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) به بیان جنبه علمی دین اسلام و شخصیت پیامبر اکرم (ص) پرداخت و گفت: دین اسلام و تعالیم آن همه بر مبنای علم و موافق با دانش و حکمت است.

وی افزود: این رسالت بزرگ توسط پیامبر اکرم (ص) و امام جعفرصادق (ع) به جامعه بشری رسیده است.

امام جمعه اسالم با محکوم کردن اقدام جسارت آمیز امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در اهانت به حضرت محمد مصطفی (ص)، گفت: رشد روز افزون اسلام و مکتب اهل بیت در کشورهای مختلف دنیا مثل فرانسه باعث شده که دشمنان اسلام احساس خطر کرده و گمان کنند با اهانت به مقدسات دین اسلام می‌توانند جلوی این رشد و پیشرفت را بگیرند غافل از اینکه این کار سبب وحدت بیشتر مسلمانان خواهد شد.

حجت الاسلام باقری با اشاره به اینکه با وجود اینکه فرانسه خود را مهد دموکراسی و آزادی بیان معرفی می‌کند اما دنیا هنوز استعمارگری و جنایت‌های این کشور در کشورهای آفریقایی را فراموش نکرده است، ادامه داد: مقام معظم رهبری خطاب به جوانان فرانسوی فرمودند: چگونه است که اهانت به پیامبر اسلام و مقدسات ادیان آزادی بیان محسوب می‌شود ولی سوال و پرسش در مورد هلوکاست ممنوع است!؟ این سوالی است که باید پاسخ داده شود.

وی با گرامیداشت هفته وحدت و قدردانی از حضور گسترده مردم در مراسم تشییع شهید تازه تفحص شده «فرمان پوریعقوب»، گفت: حضور این شهید در ایام هفته وحدت حال و هوای دیگری به بخش اسالم بخشید و نشان داد که وحدت شیعه و سنی یک رشته محکم و ناگسستنی است.

امام جمعه اسالم به تبیین بیانات مقام معظم رهبری در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا پرداخت و عنوان کرد: همانطور که امام خامنه ای فرمودند؛ جوانان مخلص و نیروهای مؤمن انقلابی دوباره به میدان بیایند و کارها را به دست بگیرند و با کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان معیشتی کرونا به حل مشکلات پیش آمده بپردازند و نهاد مبارک نمازجمعه نیز در لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب در کنار نیروهای مؤمن انقلابی خواهد بود.

اخبار مرتبط

حضور تشکل‌های دانشجویی پیش از خطبه‌های نمازجمعه را ارزشمند می دانیم

تحقق فرآیند مکتب انقلاب اسلامی وظیفه همه مسئولان است

انقلاب اسلامی مردمی است و تا آخر باید مردمی بماند

0 نظر

ارسال نظر

capcha