پاسخ رحیم‌پور به ۲ پرسش در ساحت شخصیت و تعالیم پیامبر اعظم(ص)

پاسخ رحیم‌پور به ۲ پرسش در ساحت شخصیت و تعالیم پیامبر اعظم(ص)

به گزارش سراج24، حسن رحیم‌پور در صفحه شخصی خود به ۲ پرسش در ساحت شخصیت و تعالیم آخرین پیام آور خداوند و وحدت مذاهب اسلامی پرداخت:

۱) آخرین پیامبر خدا بودن دقیقا به چه معناست؟

۲) استدلال شیعی برای وحدت مذاهب اسلامی بر چه پایه است ؟

وی در پاسخ به این ۲ سؤال چنین پاسخ داد:

۱. بشر را از خدایی که مخلوق ما بود به خدایی که خالق ماست، عبور داد؛ حق‌الناس و حق‌الله را تفکیک‌ناپذیر کرد، از حق اشیا سخن گفت، گیاهان را پسرعمو و دخترخاله انسان نامید: اکرموا عمتکم النخله.
فحش به حیوانات را تجاوز به حقوق حیوان خواند و دوستی با خدا را در کنار دشمنی با انسان محال دانست.

۲. به مسلمانان اخطار کرد اگر حتی به غیرمسلمانی ستمی کرده باشند خود در قیامت علیه آنان دادستانی و اقامه دعوا خواهد کرد. عدالت و معنویت را دوقلوهای ابدی خواند و عقل را همکار خود و رسول حق نامید.

۳. جنگ‌های مذهبی و تکفیر هر که را دعوی مسلمانی کند، حرام کرد. جنگ با ستم و تلاش برای نجات گناهکاران را واجب کرد. حیات و حریم و حقوق انسان را خط قرمز خدا خواند.

۴. وحدت مذاهب اسلامی، آرمان ماست، نه از سر شک و نسبی‌گرایی، نه از باب عوام‌فریبی، و نه انکار آنچه بر اهل‌بیت او رفت، بلکه از سر آگاهی بر اصلی‌ترین اولویت که امت‌سازی، دفاع از حقوق مسلمانان از هر مذهب و در برابر هر تهدید است. آنکه جامعه انسانی را به برابری و برادری فراخوان داد؛ چگونه شکاف میان مسلمانان را روا بداند؟

۵. آخرین پیام‌آور خداوند بودن، به چه معناست؟ لطیف‌ترین روح انسانی، بیش‌ترین ظرفیت معنوی، بالاترین ارتفاع عقلی، برترین گیرنده پیام، متحمل‌ترین قلب، سوزان‌ترین احساس، فدایی‌ترین انسان که هر آنچه خداوند خواست با بشر بگوید، از مسیر او گفت. چیزی نمانده که خدا باید با بشر در میان می‌گذارد و پس از حضرت محمد(ص) ناگفته مانده باشد.

اخبار مرتبط

اجرای وبینار چهره تابناک پیامبر اسلام،در ادبیات کشورهای فارسی زبان

مطلبی که درمورد آیت الله مصباح یزدی گفتم، دقیق نبود

تبریک تولیت آستان قدس رضوی به مناسبت میلاد حضرت مسیح(ع)

0 نظر

ارسال نظر

capcha