آل سعود 5 نوجوان دیگر را اعدام می‌کند

آل سعود 5 نوجوان دیگر  را اعدام می‌کند

به گزارش سراج24، سازمان موسوم به «آمریکایی‌ها برای حقوق بشر و دموکراسی در بحرین» (ADHRB) احکام صادر شده علیه افراد کم سن و سال در عربستان سعودی را محکوم و خواستار لغو این احکام و آزادی فوری آنها شد.

بر اساس گزارش وبگاه «العهد»، این سازمان اعلام کرد، این اقدامات ریاض نقض معیارهای بین‌المللی از جمله منشور حقوق بشر عربی است و عربستان سعودی بالاترین میانگین اجرای اعدام در جهان را دارد.

در ادامه این گزارش آمده، هفت نفر از مجموع هشت بازداشتی در منطقه «شرقیه» عربستان سعودی متهم به حمله به پلیس با کوکتل مولوتوف و سلاح گرم هستند و اینها اعترافاتی است که تحت شکنجه از متهمان گرفته شده  و مقامات سعودی هیچ جزئیاتی درباره زخمی شدن عناصر پلیس ارائه نکرده‌اند.

دادستانی کل عربستان سعودی به متهمان اتهاماتی دیگری نیز مانند «تلاش برای بی ثبات کردن بافت اجتماعی با مشارکت در تظاهرات و تشییع جنازه‌ها، سر دادن شعار علیه دولت و تلاش برای فتنه انگیزی و اختلاف افکنی» زده است.

قرار است جلسه محاکمه پنج نفر از مجموع هشت نفری که در آستانه اعدام در ریاض هستند، بزودی برگزار شود؛ دادستانی کل عربستان خواستار اعدام این افراد شده است.

برخی از این افراد کم سن و سال در زمان بازداشت و بازجویی اولیه تحت شکنجه قرار گرفته‌اند و اجازه تماس با وکیل را نداشته‌اند.

اخبار مرتبط

عربستان در باتلاق یمن غرق می‌شود

مهمانی‌های شبانه بن سلمان با حضور مدل‌های برزیلی و روسی

شکنجه شدید روحانی بحرینی در زندان‌های آل خلیفه

0 نظر

ارسال نظر

capcha