خیابان نوفل لوشاتو نمادی از امام خمینی (ره)‌ است

خیابان نوفل لوشاتو نمادی از امام خمینی (ره)‌ است

به گزارش سراج24، محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، درباره راه‌اندازی پویش تغییر نام خیابان نوفل‌لوشاتو به محمد رسول‌الله (ص) به دنبال هتک حرمت به ساحت مقدس حضرت محمد رسول‌الله (ص) و اسلام اظهار داشت:‌ نام حضرت محمد (ص) در بسیاری از کوچه‌ها و خیابان‌های پایتخت وجود دارد و در بیش از  10 موقعیت از تهران نام ایشان لحاظ شده است.

وی افزود: نامگذاری خیابان نوفل‌لوشاتو نمادی از امام خمینی (ره)‌ و انقلاب اسلامی است و به نظرم تغییر این نام به نوعی امام‌زدایی محسوب می‌شود و نبایدصورت گیرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تصریح کرد: شورای شهر تهران این آمادگی را دارد تا با همکاری شهرداری از پیشنهادات شهروندان در نامگذاری معابر و خیابان‌ها و یا ایجاد نماد حضرت رسول‌الله (ص) و رحمت و مهربانی ایشان اقدامات لازم را نجام دهد و طرح های پیشنهادی برای ساخت نماد را بررسی و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی از این موضوع استقبال خواهد کرد.

حق‌شناس گفت: ‌از ابتدای شورای پنجم تا کنون حدود 500 نامگذاری خیابان، معابر و همچنین اماکن عمومی پایتخت انجام گرفته که بیش از 40 درصد آن مربوط به نام شهدا بوده است.

وی در پاسخ به این پرسش که سرانجام شماره‌گذاری خیابان‌های پایتخت به کجا رسید؟گفت: ‌این موضوع طرحی کلان و بزرگ نیاز دارد ما سعی کردیم در شورای پنجم اقداماتی انجام دهیم تا از تکرار نام‌ها به دلیل مشکل در پیدا کردن آدرس و اختلال در فضای پستی پرهیز شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران  بیان داشت:‌ برخی از نام‌ها برای خیابان‌ها و معابر چندین مرتبه در تهران تکرار شده و حتی تعدادی از اسامی تا 600 بار هم در خیابان‌ها، کوچه‌ها و اماکن عمومی تهران تکرار شده است.

اخبار مرتبط

ائمه جمعه ملجأ مردم و سکان داران انقلاب هستند

ایجاد ۵۳ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد

کمک ۵۴۰ میلیارد تومانی مردم در «رزمایش همدلی»

0 نظر

ارسال نظر

capcha