بیانیه اهل سنت کرمان در محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام

بیانیه اهل سنت کرمان در محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام

به گزارش سراج24، اهل تسنن استان کرمان در پی محکومیت توهین به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام و حمایت رئیس جمهور فرانسه از این اهانت، بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کردند.

پیامبر گرامى اسلام (ص) و اصحابه به راستى براى مردم شایسته کردار و با ایمان و نیز مردم بداندیش و کفرگرا رحمت است، چرا که وجود گرانمایه او براى مردم باایمان به خاطر هدایت به سوى حق و عدالت با گفتار و عملکرد شایسته و ارائه الگوى نیکو در دنیا و شفاعت در آخرت رحمت است، و براى مردم کفرگرا و حق‌ستیز در این جهان مایه رحمت است از نابودى و عذاب و مسخ شدگى و انواع بلاها و گرفتارى‌ها.

به‌دنبال توهین بی‌شرمانه جراید فرانسوی و حمایت قاطع و آشکار دولتمردان و رئیس جمهور جاهل و کوته‌فکر فرانسه که موجی از خشم و انزجار را در سراسر پهنه گیتی به همراه داشت و ماهیت حقیقی و در پس نقاب جهان کفر و شرک را بر همگان آشکار ساخت و دشمنی و کینه آنان را برملا کرد؛ جامعه اهل سنت استان کرمان ضمن محکومیت و انزجار شدید این حرکت ددمنشانه و قبیح در کنار دیگر مسلمانان جهان ایستاده و آماده جان‌فشانی و فدای جان و مال در راه اسلام و نبی رحمت صلوات‌الله علیه است و از همه هموطنان و مسلمین عالم خواهان تحریم همه محصولات کشور فرانسه هستیم و از مسئولان کشورمان و همه بلاد اسلامی خواهان قطع روابط تجاری و دیپلماتیک در همه سطوح و برچیده شدن سفارتخانه و کارگزاری‌های کابینه منحوس مکرون هستیم، باشد که در سایه وحدت و همصدایی مشت محکمی بر دهان همه یاوه‌گویان عالم بزنیم.

اهل سنت فهرج توهین به ساحت مقدس پیامبر(ص) را به شدت محکوم کردند

مولوی عبیدالله شهیکی امام جمعه اهل سنت بخش نگین کویر فهرج با اشاره به اقدام موهن و زشت نشریه صهیونیستی و سخنان مکرون رئیس جمهور کشور فرانسه گفت: این آزادی بیان نیست. این حماقت و جهالت و نادانی است.

شهیکی در ادامه افزود: ما اهل سنت بخش نگین کویر فهرج این حرکت زشت را محکوم می‌کنیم و از کشورهای اسلامی هم می‌خواهیم موضع‌گیری کنند و برخوردی قاطع داشته باشند.

 وی بیان داشت: این اولین‌باری نیست که دست به چنین رفتاری زشت می‌زنند آنها می‌خواهند مسلمانان را بیازمایند. مسلمانان باید در مقابل توطئه‌های آنها هوشیار باشند.

همچنین منصور پیش‌نشین از اهل سنت بخش نگین کویر هم گفت: ما اهل سنت بخش نگین کویر اقدام نشریه صهیونیستی که توهین به پیامبر عظیم‌الشان اسلام کرده به‌شدت محکوم می‌کنیم. این حرکت آنها کاری زشت و ناپسند است و سخنان مکرون رئیس جمهور فرانسه که ادعا کردند آزادی بیان است حرکتی زشت و وقیحانه بوده و موجب ناراحتی تمامی مسلمانان شده است. وی با اشاره به جایگاه بزرگ پیامبر عظیم‌الشان اسلام اظهارداشت: پیامبر اسلام پیامبر رحمت است و مسلمانان نباید در این زمینه سکوت کنند و باید اعتراضات خود را به گوش جهانیان برسانند.

مولوی یدالله شهیکی یکی دیگر از اهالی بخش نگین کویر هم گفت: ما سخنان رئیس جمهور فرانسه مکرون را به شدت محکوم می‌کنیم.  او با سخنانش قلوب تمام مسلمانان را جریحه‌دار کرده است.

 وی افزود: ما مسلمانان جان و هستی‌مان را فدای پیامبراسلام می‌کنیم.

اخبار مرتبط

اقدام گستاخانه توهین به علما و بزرگان دین محکوم شد

تجمع ورزشکاران در محکومیت اهانت به ائمه(ع) در حرم رضوی

‌امام جمعه اهل سنت ارومیه درگذشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha