بالاترین سطح وحدت در ایران مشاهده می‌شود

بالاترین سطح وحدت در ایران مشاهده می‌شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سیدمحمد حسن ابوترابی فرد شامگاه چهارشنبه در همایش وحدت انقلابی، جوانان مسلمانان و تاثیر آن در تحقق آرمان های انقلاب اسلامی اظهارکرد: امروز رسانه‌های تصویری و رسانه‌های صوتی، مکتوب و مجازی نقش مهمی در تحولات و تغییرات اجتماعی سیاسی و فرهنگی دارند.

وی افزود: گاهی مطرح می شود که این ابزار در کشور به خوبی بهره گیری نمی شود؛ قطعاً نظام جمهوری اسلامی باید ظرفیت‌های خود را در این زمینه ارتقا دهد اما ایران با اینکه عمر کوتاهی در عرصه رسانه، توانسته نقش مهمی را در منطقه و جهان ایفا کند.

ابوترابی فرد گفت: اگر قدرت رسانه جبهه مقاومت و قدرت رسانه جمهوری اسلامی نبود شاید شرایط جهان به گونه دیگری رقم می خورد.

وی بیان کرد: همیشه نگاه‌ها معطوف به ضعف‌ها و کاستی است و نقاط قوت گاهی دیده نشده و گاهی کوچک‌تر از آنچه که است، دیده می شود.

ابوترابی فرد اضافه کرد: این امر به نام ناامیدی منجر شده و باید واقعیات را آن گونه که است، دید.

امام جمعه موقت تهران اظهارکرد: دنیا نگران قدرت رسانه‌ای ایران و جبهه مقاومت است و این قدرت رسانه‌ای توانسته جبهه عظیم را در مقابل قدرت‌های بزرگ خلق و پشتیبانی کند.

وی تصریح کرد: امروزه نمی‌توان بین امت فلسطین، سوریه، لبنان، عراق، یمن، ایران و سایر امت‌های اسلامی فاصله گذاشت.

ابوترابی فرد با بیان اینکه امروز وحدت تنها شعار نبوده و می‌توان آن را در عمل مشاهده کرد، اضافه کرد: امروز ایران و عراق مبدل به یک واحد شده و آن را در جریان اربعین مشاهده می‌کنید.

وی با تأکید بر اینکه این سطح وحدت را نمی‌توان در اروپا و غرب مشاهده کرد، گفت: امروز ما با فلسطین نه تنها در مبانی فکری و اسلامی اشتراک داریم بلکه از نظر راهبردی و استراتژیک هم در یک جبهه قرار داریم.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: امروزه در فضای مجازی و اینترنت کشور با چالش‌ها جدی روبه‌رو هستیم و مدیریت تعریف شده‌ای را در این زمینه مشاهده نمی‌کنیم که باید مسئولان امر در این زمینه به صورت جدی ورود کنند.

ابوترابی فرد به رشد علمی ایران در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: تربیت نیروی انسانی سخت بوده اما به کارگیری نیروی انسانی سخت‌تر است.

وی با بیان اینکه تولید علم دشوار ولی تبدیل دانش به فناوری سخت‌تر است، تصریح کرد: امروز کشورهای صنعتی و توسعه یافته دانش تولید شده دیگر کشورها را استفاده و آن را به فناوری تبدیل می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران افزود: در ایران هم در زمینه‌های مختلف توسعه و پیشرفت را شاهد هستیم.

وی همچنین به وحدت شیعه و سنی اشاره کرد و گفت: بالاترین سطح وحدت را در ایران مشاهده می‌کنید و دشمن تلاش می‌کند این وحدت را در کشور نابود کند.

اخبار مرتبط

اربعین به رمز وحدت میان کشورهای منطقه و به خصوص شیعیان تبدیل شده است

امضای اسناد بیست‌ویکمین نشست سران شانگهای با تأیید عضویت دائم ایران

نیروی دریایی ارتش توان ساخت یگان های رزمی در بالاترین سطح تکنولوژی را دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha