ماموستا بهمنی:

هزینه مراسمات مولودی‌خوانی به نیازمندان اهدا شود

هزینه مراسمات مولودی‌خوانی به نیازمندان اهدا شود

به گزارش سراج24، ماموستا اقبال بهمنی عصر امروز در مراسم آغاز پنجمین مرحله اجرای طرح کمک مومنانه در سالن آزادی سنندج، با تبریک هفته وحدت و میلاد حضرت رسول(ص) اظهار کرد: وجود نازنین پیامبر مایه رحمت و کرامت و موجب وحدت در جامعه اسلامی است.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج گفت: از فردا هفته مبارک وحدت شروع می‌شود، هفته‌ای که بهترین ظرفیت برای تقویت پایه‌های وحدت در جهان اسلام است.

وی با یادآوری برگزاری مراسمات مولودی‌خوانی در ماه ربیع در جای جای استان کردستان خاطرنشان کرد: هر ساله همزمان با این ایام مردم متدین استان کردستان در این ماه عزیز مراسمات مولودی‌خوانی در سطح بسیار گسترده‌ای انجام می‌دادند اما شیوع کروناویروس و ضرورت رعایت پرتکل‌های بهداشتی برای مقابله با این ویروس، این ضرورت را ایجاب کرده که فاصله‌گذاری اجتماعی با هدف قطع زنجیره کرونا ویروس مورد توجه قرار گیرد.

ماموستا بهمنی با تاکید براینکه برگزاری مراسمات مولودی به نوعی سبقه تاریخی در بین مردمان متدین کردستان دارد، اظهار کرد: امروز بهترین زمان برای کمک به همنوع است، چرا که قشر قابل‌توجهی از مردم با مشکلات اقتصادی شدید دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی افزود: مردم در این ماه مبارک هزینه مولودی‌های خود را در قالب کمک‌های مومنانه به مستمندان و فقرا اهدا کنند که این خود کمک بزرگی به مردم خواهد بود.

این روحانی اهل سنت اذعان داشت: پیامبر مکرم اسلام الگو و اسوه‌ای برای همه مسلمانان است، پیامبر و اهل بیت ایشان همواره تلاش می‌کردند کسی در جامعه گرسنه و محتاج نماند و در این مسیر از بخشش مال خود هرگز دریغ نکرده‌اند.

وی تصریح کرد: امام حسن و امام حسین علیه‌السلام مریض شدند که حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه برای سلامت فرزندانشان نذر کردند که سه روز روزه بگیرند و هر سه روز در زمان افطار کسی درب خانه آنها را می‌زد و آنچه برای افطار مهیا کرده بودند به آن نیازمندان دادند.

ماموستا بهمنی اضافه کرد: بخشش مال در راه خدا برای کمک به نیازمندان سیره پیامبر مکرم اسلام، اهل بیت و اصحاب ایشان است و همه ما به عنوان امت آن حضرت باید از این روش و سیره الگوبرداری کنیم.

وی افزود: اگرچه شیوع کرونا ویروس مانع از برگزاری مراسمات مولودی با حضور فیزیکی مردم می‌شود ولی کسانی که سال‌های سال عادت دارند در این ایام مولودی برگزار کنند هزینه مولودی را در قالب کمک‌های مومنانه در بین نیازمندان توزیع کنند.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج اظهار کرد: حضور در مساجد و  جمع شدن مردم موجب انتشار بیشتر ویروس کرونا می‌شود از این رو مردم کمک‌های خود را در قالب کمک مومنانه توزیع کنند.

اخبار مرتبط

توزیع بیش از ۲ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان چادگانی

۱۱ هزار سبد کالایی بین نیازمندان استان بوشهر توزیع می‌شود

توزیع ۱۰ هزار بسته کمک مومنانه در بین نیازمندان کرمانشاهی

0 نظر

ارسال نظر

capcha