کانال تلگرامی داروی کرونا توسط پلیس فتا منهدم شد

کانال تلگرامی داروی کرونا توسط پلیس فتا منهدم شد

به گزارش سراج24، رئیس پلیس فتا از دستگیری2 متهم خبر داد که در فضای مجازی داروی تقلبی درمان کرونا را به عنوان داروی واقعی به کاربران فضای مجازی می فروختند.

 سرهنگ "داود معظمی گودرزی" گفت: یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا اظهار داشت که چند روز قبل با توجه به ابتلای پدرش به ویروس کرونا و وخیم شدن وضعیت جسمانی اش، برای خرید داروهای موردنیاز درمان وی در فضای مجازی با فردی ناشناس آشنا شد و تعداد 3 واکسن درمانی کرونا را به قیمت هر کدام 170 میلیون ریال  و در مجموع به مبلغ 510 میلیون ریال خریداری کرد.

رئیس پلیس فتا پایتخت گفت:مالباخته در اظهاراتش عنوان کرد که پس‌‌ از مراجعه به بیمارستان و تحویل به پزشک متخصص، وی داروها را تقلبی اعلام کرد و گفت که در صورت استفاده می توانست منجر به مرگ پدرش شود.

این مقام سایبری تصریح کرد: بررسی موضوع در اختیار تیمی از مهندسان پلیس فتا قرار گرفت و مشخص شد، متهم با ایجاد کانال و گروه تلگرامی با موضوع خرید و فروش داروهای کرونا مبالغ بسیار بالا داروهای تقلبی را بعنوان داروهای درمانی به متقاضیان این داروها فروخته است.

وی تصریح کرد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی هویت و مخفیگاه وی شناسایی و با هماهنگی های قضائی اکیپ عملیاتی پلیس فتا به مخفیگاه وی مراجعه و موفق شدند وی را دستگیر و در بررسی های بیشتر ار مخفیگاهش تعداد زیادی از داروهای تقلبی کرونا کشف کنند.

سرهنگ گودرزی اظهار داشت: متهم پس از انتقال به پلیس فتا در بازجوئی های اولیه اظهار داشت، مدتی است از زندان آزاد شده و باتوجه به شیوع بیماری کرونا با همکاری یکی از دوستانش که در داروخانه کار می کرد با راه اندازی یک کانال و گروه تلگرامی و عضویت در چند گروه بزرگ دارویی در تلگرام تبلیغ و داروهای تقلبی را به عنوان داروی کرونا به مردم با مبالغ بالا می فروخته و از محتویات داخل داروها و آمپول ها بی اطلاع بوده است.

رئیس پلیس فتا با اشاره به اینکه در مرحله بعدی از تحقیقات پلیسی، دومین متهم پرونده نیز دستگیر شد، گفت: کشف جزئیات پرونده و مبالغ کلاهبرداری شده در دست بررسی است.

اخبار مرتبط

دستگیری یک همکلاسی بخاطر سواستفاده از اکانت واتساپ

انواع فریب سایت‌های جعلی ثبت نام یارانه نقدی را برای شهروندان

30 حفره کشف و تعدادی هکر شناسایی شدند/حمله سایبری به شرکت‌های فرودگاهی در مشهد و تبریز نیز با تلاش پلیس فتا پیگیری شد؛

0 نظر

ارسال نظر

capcha