«چهره رحمانی اسلام» مخدوش‌شدنی نیست

«چهره رحمانی اسلام» مخدوش‌شدنی نیست

به گزارش سراج24، محسن توسلی خواننده موسیقی ضمن اشاره به اظهارات و واکنش‌های اخیر امانوئل ماکرون رییس‌جمهور فرانسه در توهین به دین مبین اسلام و چهره ارزشمند پیامبر اکرم (ص) توضیح داد: من اعتقاد دارم وقتی چنین اظهارات و توهین‌هایی به دین مبین اسلام می‌شود باید نهایت تلاش و استراتژی را انجام دهیم تا با روش خودمان به این اعمال و رفتار بسیار ناپسند واکنش نشان دهیم. این همان روش و مسلک که در راه و روش پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) نیز اتفاق می‌افتاد و ایشان شرایطی را فراهم می‌آورد که چهره رحمانی اسلام خدشه‌دار نشود.

وی افزود: بنده طی سال‌های اخیر فعالیت‌ها و آثار متعددی را همراه با هنرمندان مسیحی در کشورهای لبنان و سوریه انجام دادم و در این مدت آنچه برای من و این هنرمندان دارای اهمیت بود، فعالیت‌های مشترک با این هنرمندان بود که در کمال احترام، صمیمیت و آرامش صورت می‌گرفت و همه در راستای احترام متقابل به دین و آیین یکدیگر کارهایمان را انجام می‌دادیم. این شکل رفتار نیز نشات گرفته از آموزه‌های دینی ما بر مبنای چهره رحمانی و به دور از افراط ادیان الهی بود که مبنای آن احترام متقابل بود.

این خواننده ضمن محکوم کردن اقدامات ضداسلامی در کشور فرانسه گفت: چهره رحمانی اسلام همان اصلی است که بر اساس آن به ادیان الهی و مقدسات آن احترام می‌گذاریم و من مطمئنم که بسیاری از مردم مسیحی دنیا به آنچه اتفاق افتاده معتقد نیستند و بر این باورند که می‌بایست به مقدسات ادیان مختلف دنیا به ویژه دین اسلام باید احترام گذاشت.

توسلی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: اتفاقات و اظهاراتی که طی روزهای اخیر صورت گرفته قطعاً ریشه در جریان‌سازی‌های سیاسی بر علیه مسلمانان است که مبنای آن بی‌احترامی است. به هر حال آنچه چهره روحانی دین مبین اسلام به ما آموخته احترام به تمام ادیان الهی است که متاسفانه با این شرایطی که به وجود آمده عده‌ای تلاش می‌کنند تا این چهره روحانی را خدشه‌دار کنند. شرایطی که به زعم بنده قطعاً باید دربرگیرنده واکنش‌هایی باشد واکنش‌هایی که اساس آن نه توهین به ادیان است و نه واکنش‌های غیرمنطقی. بنابراین آنچه مهم است مواجهه با شرایطی است که قطعاً در آن جریان سازی وجود دارد.

وی در پایان گفت: من معتقدم اظهارات آقای ماکرون ریشه در برخی جریان‌سازی‌های مشکوک غربی آن هم در آستانه هفته وحدت دارد، وگرنه مطمئنم آنان که مسیحی هستند حتی در فرانسه نیز در طیف گسترده‌ای به مسلمانان احترام می‌گذارند. احترامی که بر ما نیز نسبت به تمام مسیحیان دنیا واجب است و همواره سعی کردیم بر این احترام باقی بمانیم.

اخبار مرتبط

آثار سینمایی دفاع مقدس مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرند

6 کتاب انتشارات انقلاب اسلامی تجدید چاپ شد

بالاترین دانشگاه تربیتی مکتب امام حسین است/یک پزشک انگلیسی در اربعین مسلمان شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha