آیت الله رشاد:

قوای سه گانه باید در برابر توهین به پیامبر (ص) موضع گیری کنند

قوای سه گانه باید در برابر توهین به پیامبر (ص) موضع گیری کنند

به گزارش سراج24، آیت الله علی اکبر رشاد، ظهر امروز پیش از آغاز جلسه درس خارج در واکنش به اهانت نشریه فرانسوی و حمایت مکرون از این اقدام بی شرمانه، اظهار داشت: جامعه غرب بارها به اسم آزادی و دموکراسی حرمت و حریم ملت ها و اعتقادات آنان را مورد تعرض قرار داده و در سال های اخیر این وقاحت و بی شرمی علیه مقدسات ملل مختلف خاصه مسلمانان بارها تکرار شده است.

رئیس شورای سیاست گذاری حوزه های علمیه استان تهران با طرح این پرسش که آیا هتاکی و بی حرمتی به مقدسات و اعتقادات ملت های مسلمان آزادی معنا می شود؟ پاسخ داد: آزادی زمانی آزادی معنا می شود که با متعلق خود سنخیت داشته باشد، آزادی به معنای حق جویی و حق گویی است و هتاکی آزادی بیان نیست بلکه نقض آزادی است.

آیت الله رشاد نقض حریم و حرمت افراد و جامعه را غیر اخلاقی و ناقض حقوق آزادی و امنیت ملت ها دانست و گفت: بعضا بسیاری از این اهانت ها تدبیر شده و با حمایت دولت های غربی توسط نشریه و یا رسانه های آنان به اسم آزادی صورت می پذیرد.

وی با خطاب قرار دادن مکرون، عنوان کرد: آیا مکرون که مدعی آزادی است به مسلمانان فرانسه که بیشتر آنان تبعه همان کشور هستند اجازه می دهد در خیابان های پاریس تجمع کنند و از حق و مقدسات خود دفاع داشته باشند؟ آیا مانع این می شود که اجازه ندهد پلیس جرار و قدار فرانسه به معترضین حمله نکند؟ مگر دولت فرانسه خود را مدافع آزادی معرفی نمی کند پس نباید مانع تجمع اعتراضی مسلمانان در فرانسه شود.

رئیس شورای سیاست گذاری حوزه های علمیه استان تهران ادامه داد: این حرمت شکنی و هتاکی قلب دو میلیارد انسان را در جهان جریحه دار کرد،‌ فرانسه خود را چگونه مدعی مهد آزادی و گفتگوی تمدن ها می داند؟ چطور رئیس جمهور خام، خام سر و جوان سر به هوای فرانسه توهین به ساحت مقدس پیامبراکرم(ص) را آزادی نام می نهد؟ آیا این خود سلب آزادی و دموکراسی نیست؟

آیت الله رشاد دموکراسی غربی را دروغی بزرگ و بزک کرده خواند و عنوان کرد: آنان با استفاده از این ابزار تنها از همجنس بازها و هتاکان دفاع می کنند و کاری به دفاع از مقدسات دیگر ملل ندارند برای مثال اگر یک کودک مسلمان بخواهد با حجاب معمولی در یکی از مدارس فرانسه حاضر شود مانع آن می شوند این همان آزادی غربی است.

تولیت مدرسه علمیه امام رضا(ع) ادامه داد: مکرون از کدام آزادی سخن می گوید اگر آنان طرفدار آزادی بودند چرا میلیون ها مسلمان بی گناه را در آفریقا، الجزایر و لیبی به خاک و خون کشیدید، آنان چه حقی داشتند که دست به این قتل عام بزنند همین کشتار و قتل مسلمانان چهره عریان و بی روتوش غربیان و دولت فرانسه را که تنها مدعیان آزادی و تمدن هستند را آشکار می کند.

وی خطاب به مسئولان، تاکید کرد: لازم بود دولت مردان در برابر این وقایع تلخ سکوت نمی کردند و همانگونه که نسبت به رویداد تروریستی در پاریس به سرعت و بدون کمترین فاصله واکنش نشان دادند در برابر این توهین از خود واکنشی نشان می دادند، چطور می توانید ساعت ها با مکرون راجع مسائل دیگر تلفنی گفتگو داشته باشید اما نسبت به حمایتی که دولت فرانسه از هتاکی اخیر داشت تماس نگیرید و شجاعانه اعتراض نکنید.

آیت الله رشاد در پایان بر موضع گیری قوای سه گانه در برابر هتاکی صورت گرفته به ساحت مقدس پیامبراکرم(ص) تاکید کرد و گفت: مردم از مجلس انقلابی انتظارات بسیاری دارند امروز آن مجلس انقلابی کجاست که در مقابل این توهین صورت گرفته واکنش نشان دهد؟ لازم بود مجلس در برابر این اقدام صورت گرفته کالاهای فرانسوی و شرکت های آن در جمهوری اسلامی را با تصویب یک قانون تحریم می کرد، آنان چهل سال است ایران را تحریم کردند چه می شود یکبار هم ایران آنان را تحریم کند تا طعم تحریم را بچشند.

اخبار مرتبط

سرزمین‌های آذربایجان همه باید آزاد شود/این گرانی‌های اخیر توجیه ندارد/ خیلی از مشکلات کنونی کشور مربوط به خود ماست

خواب مسئولان سفارت ایران در فرانسه/ چرا پیام رهبری در سایت سفارت دیر منتشر شد؟

دهن‌کجی سفیر آلمان در تهران به مسلمانان + عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha