امروزه دشمن به صورت علنی با اسلام‌ در افتاده است

امروزه دشمن به صورت علنی با اسلام‌ در افتاده است

به گزارش سراج24، آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه درسیستان و بلوچستان ظهر امروز در نشست صمیمی با علمای اهل تشییع و تسنن ایرانشهر که در محل سالن اجتماعات دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: دشمن با اصل اسلام‌مشکل دارد و هیچ فکر، مذهب و گرایشی از اسلام را نمی‌پسندد.

وی ادامه داد: در این برهه از زمانه دشمن شمشیر را از رو بسته است، در گذشته دشمن ظاهر سازی و حفظ ظاهر می‌کردند به طوری که طوری رفتار می‌کردند که همه فکر کنند به همه ادیان و افکار دنیا احترام‌می گذارند اما در حال حاضر و در این برهه زمانی بغض و کینه خود را نسبت به اسلام و پیغمبر اسلام به گونه‌های مختلفی به مثل قرآن سوزی، کاریکاتور کشیدن و غیره اعلام می‌کنند و برخی از مسئولان کشورها نیز که خود را حامی حقوق بشر و کشور خود را مهد حقوق بشر عنوان می‌کنند نیز از این‌گونه حرکات به بهانه آزادی بیان حمایت می‌کنند و عملاً امروزه با اسلام و آنچه که نماد اسلام است در افتاده‌اند.

وی تاکید کرد: همه آحاد مردم باید در مقابل اینگونه حرکات دشمن هوشیار باشند و با وحدت و انسجام بیش از پیش در مقابل ترفندهای دشمن ایستادگی کنند.

وی با تبریک هفته وحدت تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) الگوی بسیار خوبی برای برای همه آحاد مردم جامعه است، علما وارثان پیامبر (ص) هستند.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر استان تصریح کرد: علما باید دوره گردی برای آسیب شناسی جامعه اسلامی داشته باشند تا بتوانند پس از گردش در جامعه، آسیب‌ها و مریضی‌ها را تشخیص دهند.

وی در ادامه خطاب به علمای شیعه و سنی بیان کرد: ما به عنوان طبیبان جامعه اسلامی باید آسیب شناسی کرده و در این راستا درمان، راهکار رفع آسیب‌ها با آماده سازی ابزار و زمینه لازم از وظایف علما است و باید به مثل پیامبر (ص) نقش آفرین باشیم.

وی با بیان اینکه باید در جهت ارتقای بینش و رشد علمی و دانش مردم تلاش کنیم، خاطر نشان کرد: تلاش برای نجات از غفلت و بهبود معیشت مردم نیز از دیگر وظایف علما به شمار می‌آید و باید طوری اقدام‌کنیم که هر کارم از اقداماتمان، دیگر اقدامات را نیز تصدیق کند.

امام جمعه زاهدان با تاکید بر اینکه همه ما در برابر مردم مسئولیم، اضافه کرد: ما در برابر اسلام، نظام اسلامی نیز مسئول بوده ک باید در راستای هدایت مردن و تحقق مطالبات به حق مردم تلاش کنیم.

وی گفت: ما باید سعی کنیم تا حق مردم ک حق نظام به خوبی و بد ن افراط و تفریط رعایت شود.

آیت الله محامی افزود: دشمن در تلاش برای ضربه زدن به کشور ما به نحو و ابزاری است و به تعبیر مقام‌معظم رهبری دشمن در برابر ما آرایش جنگی گرفته و در تمامی زمینه‌ها به خصوص در زمینه فرهنگی دست به شبیخون زده و در تلاش برای ایجاد تفرقه و ایجاد نزاع و درگیری میان کشورهاست و به عنوان یک برنامه ریزی این موضوع را دنبال می‌کند.

وی اظهار کرد: تلاش ما برای مقابله با دشمن و اقداماتش، یک تاکتیک مقطعی نیست و یک دستور قرآنی استراتژیک است همانطور که خداوند گفت اختلاف شما را سست می‌کند و همه آحاد مردم مسلمان با هر نوع گرایش فکری نیازمند این موضوع هستند، اگر این وحدت در هم شوند به مثل کشتی می‌ماند که سوراخ شده و همه با هم غرق شوند.

وی در پایان تاکید کرد: دشمن کینه خود را نمی‌تواند نسبت به اسلام پنهان کند و یک روز قرآن کریم را به آتش می کشند و یک روز به پیامبر توهین می‌کنند.

اخبار مرتبط

اقدامی جهادی برای افزایش ضریب خوداتکایی سیستان و بلوچستان به گوشت مرغ

پیام تسلیت حجت الاسلام علی محمدی به مناسبت درگذشت آیت‌الله سیدمحمدسعید حکیم

۱۵ پروژه ستاد اجرایی فرمان امام در سیستان و بلوچستان آماده بهره برداری است

0 نظر

ارسال نظر

capcha