آرزوی محال «رجوی» برای شکست انقلاب اسلامی

 آرزوی محال «رجوی» برای شکست انقلاب اسلامی

به گزارش سراج24، گروهک منافقین خلق که در طول حیات خبیثانه خود اقدامات وحشیانه‌ای علیه هم‌وطنان خود انجام دادند، از عبرت‌های بزرگی است که باید برای همیشه آن را به‌خاطر سپرد. «مسعود رجوی» لیدر معاند این گروهک با هم‌پیمانان داخلی و خارجی خود دستور ترور هزاران شهروند غیرنظامی بی‌گناه و صدها تن از فرزندان خدوم این مرزوبوم را صادر کرد و در اقدامی حیرت‌آور در عملیاتی تحت عنوان «فروغ جاویدان» به مرزهای ایران اسلامی حمله کرد.

عمل ریزلانه رجوی چنان عجیب و قابل تأمل است که در تاریخ ایران نمونه‌ای از آن دیده نمی‌شود. رجوی چنان در خیال خام خود فرو رفته بود که در میانه جنگ تحمیلی به شکست انقلاب اسلامی ایران و تشکیل حکومتی مبتنی بر اعتقادات التقاطی خود می‌اندیشید.

رجوی امید واهی داشت که مردم حکومتی که رهبر آن امام خمینی (ره) باشد را نمی‌خواهند و عنقریب ایران اسلامی دچار انقلابی دیگر خواهد شد. وی در این خیال جاهلانه چنان غرق شده بود که حتی نقشه محاکمه حضرت امام (ره) را نیز می‌کشید.

رجوی در مصاحبه با خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتدپرس» مواضع خود نسبت به ایران اسلامی را به‌صراحت بیان کرده بود که مطالعه آن می‌تواند نگاه تازه‌ای به ماهیت این گروهک معاند بدهد.

متن زیر پیش‌ازاین در کتاب «آزادسازی سرزمین‌های ایران گام دوم: بستان» با عنوان فرعی «اوج‌گیری ترورهای کور؛ تشکیل دولت پس از بحران» نوشته «علیرضا لطف‌الله زادگان» منتشر شده است.

مطالعه روزهای جنگ تحمیلی به‌خصوص برای پژوهشگران و هنرمندانی که قصد ورود به این حوزه را دارند بسیار ضروری است و می‌تواند در خلق آثاری عاری از تحریف به آنها کمک کند.

 بخش پانزدهم این کتاب را در ادامه می‌خوانید:

خیال خام مسعود

خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتدپرس» در نگاهی اجمالی به سازمان مجاهدین خلق (منافقین)، امروز (6 آبان 1365) گزارشی از فعالیت‌های سیاسی «مسعود رجوی» و دیدگاه‌های وی در مورد امام خمینی و پیش‌بینی سقوط نظام جمهوری اسلامی در آینده نزدیک تهیه کرده است. در این گزارش که بیشتر به یک آگهی تجاری شباهت دارد، به‌طور عمد از اقداماتی که این سازمان در حال حاضر در داخل ایران انجام می‌دهد، چشم‌پوشی شده است. در این گزارش آمده است:

رهبر چریک‌های انقلاب ایران درباره سقوط دولت آیت‌الله خمینی گفت: «یک هفته و یک ماه، مهم نیست چه مدتی طول خواهد کشید، کار [آیت‌الله] خمینی تمام است و ما تنها کسانی هستیم که راه چاره دیگری داریم.»

رجوی که در زمان شاه مخلوع زندانی و شکنجه داده شد و به مرگ محکوم گشت، در زمان [آیت‌الله] خمینی به فعالیت‌های زیرزمینی پرداخت و مجبور شد ایران را ترک کند. رجوی هم‌اکنون در محوطه‌ای که تحت حفاظت شدید قرار دارد، با قربانی دیگر انقلاب اسلامی، «ابوالحسن بنی‌صدر»، زندگی می‌کند.

این دو نفر یک اتحاد رسمی تشکیل داده و دولت موقتی را که قصد دارند به وجود بیاورند، مختصراً تشریح کرده‌اند. این دو نفر که زمانی [امام] خمینی را امید انقلاب می‌دانستند، هم‌اکنون در یک تنفر عمیق و ناامیدی در مورد وی، با یکدیگر شریک هستند. آنها همچنین از یک ایدئولوژی وسیع ناسیونالیسم، دمکراسی و عدالت اجتماعی حمایت می‌کنند.

شخصیت آنها به‌شدت از یکدیگر متفاوت است. بنی‌صدر بیشتر وقت خود را صرف نوشتن کتابی می‌کند که در آن سعی کرده است توضیح دهد چه اشتباهی در انقلاب ایران انجام شد و چه معنایی در تاریخ دارد. رجوی که فعال و با انرژی است، گفت: «بیشتر وقت خود را صرف طرح نقشه برای سرنگونی جمهوری اسلامی می‌کند.»

رجوی سه‌شنبه شب به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «من سابقاً مصاحبه‌های زیادی مانند این مصاحبه ترتیب می‌دادم، اما هم‌اکنون من کارهای دیگری برای انجام دادن دارم. ما با پیروزی فاصله زیادی نداریم.»

رجوی گفت: «مردم فکر می‌کنند [امام] خمینی دارای جذبه عظیم مذهبی است، این امر صحت ندارد. وی از طریق ترس به‌وسیله چماق و گلوله و شکنجه حکومت می‌کند. اگر وی از حمایت مردم برخوردار بود به این اعدام‌ها احتیاج نداشت. انزوای سیاسی، اجتماعی این رژیم حتی بیشتر از روزهای زمان شاه است. کار [امام] خمینی تمام است، 70 درصد از اطرافیان وی کشته شده‌اند. وی آخرین کارت است و به‌زودی سقوط خواهد کرد.»

 هرگاه رژیم خمینی سقوط کند، رجوی امیدوار است نقش عمده‌ای در تعیین سرنوشت 30 میلیون نفر جمعیت ایران و توزیع ثروت نفت این کشور بازی کند.

رجوی گفت: «گروه چریکی مجاهدین که برای کشتن آمریکایی‌ها و مقامات رسمی طرف‌دار شاه در اوایل انقلاب مورد سرزنش قرار گرفت، هرگز از [امام] خمینی کاملاً طرف‌داری نکرد. وی مراحل مختلف مبارزه مجاهدین علیه [آیت‌الله] خمینی را مبارزه پنهان، مبارزه آشکار و مقاومت آشکارا نام برد.

رجوی از بیان این مطلب که آیا جوخه‌های کماندویی مجاهدین درصدد کشتن [آیت‌الله] خمینی هستند، خودداری کرد و گفت: «ما ترجیح می‌دهیم یک محاکمه داشته باشیم.» احتیاط وی براثر تأکید دولت فرانسه است مبنی بر اینکه کسانی که به آنها پناهندگی سیاسی داده می‌شود، باید از فعالیت سیاسی خودداری کنند.

رجوی ادعا کرد که اطلاعات تازه‌ای در مورد سلامت آیت‌الله خمینی دارد که تصور می‌شود از بیماری قلب رنج می‌برد. رجوی گفت: «آیت‌الله خمینی از ناحیه چشم بیمار است؛ قرنیه چشم وی پاره شده و به من گفته‌اند این بیماری مشکلات دیگری را نیز به همراه دارد. یکی از پاهای وی نیز دچار آماس است.

رجوی گفت: «ولی ما روی مرگ وی حساب نمی‌کنیم، آنها پیش‌بینی کرده‌اند وی دو سال دیگر خواهد مرد. ما در مورد چیزهای مهم‌تر دیگری از قبیل عدم توانایی وی برای اداره کشور و مقاومتی که هرروز افزایش می‌یابد حساب می‌کنیم.»

اخبار مرتبط

منافقین به شدت مخالف ماندن ارتش بودند

بنی‌صدر حین جنگ می‌خواست مذاکره کند، امام فرمودند: حرفش را هم نزن

صبح نزدیک است و خدا خلف وعده نمی‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha