بیست و دومین کنگره شعر دفاع مقدس برگزار می‌شود

بیست و دومین کنگره شعر دفاع مقدس برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، حسین گودرزی از برگزاری بیست و دومین کنگره شعر دفاع مقدس خبر داد و گفت: این جشنواره در قالب شعر برگزار می‌شود و آثار ارسالی قبلا نباید در کتاب مستقل یا مشترک با نشریه‌ و سایت‌های معمول پایگاه‌های اطلاع‌رسانی منتشر شده باشد.

معاونت ادبی و تاریخی بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری عنوان‌های این مسابقه را برشمرد و عنوان کرد: نقش دفاع مقدس در تداوم آرمان‌های انقلاب اسلامی(تقارن چهل سالگی دفاع مقدس)، دفاع مقدس و شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی(کشورهای محور مقاومت)، دفاع مقدس و جنگ نرم، نقش دفاع در سلامت عمومی جامعه، دفاع مقدس و مدافعان سلامت، دفاع مقدس و حوزه‌هایی از قبیل: شهدای شاخص، شاعران شهید، زنان شهیده و ...، پیوند عاشورا و دفاع مقدس، زیبایی‌های کربلا، سیمای حضرت سیدالشهدا در آینه‌ قرآن کریم، عاشورا و مدافعان حرم و عاشورا و جوانان از عناوین این مسابقه هستند.

گودرزی در ادامه به بخش ویژه این مسابقه اشاره و خاطرنشان کرد: توجه به ویژگی‌های بومی هر استان، پرداخت به حماسه آفرینی‌های رزمندگان، یگان‌ها و عملیات‌ها در دوران دفاع مقدس، شهدای مدافع وطن، مدافع حرم و مدافعان سلامت و استفاده از زبان و گویش‌های محلی و منطقه‌ای از امتیاز ویژه در داوری برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه فرصت ارسال آثار تا 20 آذرماه است، اظهار کرد: آثار ارسالی قبلا در کتاب مستقل یا مشترک یا نشریه و سایت‌های معمول پایگاه‌های اطلاع‌رسانی نباید چاپ شده باشد و افراد شرکت‌کننده مشخصات کامل را در انتهای اثار خود درج کنند.

گودرزی به جوایز ارزنده این مسابقه اشاره کرد و گفت: نفرات اول تا سوم به ترتیب سه میلیون تومان، دو میلیون تومان و یک میلیون تومان دریافت خواهند کرد و به شرکت‌کنندگان برتر در بخش ویژه دو میلیون تومان تقدیم می‌شود و اثر تقدیر شده نیز یک میلیون و پانصد تومان دریافت خواهد کرد.

وی اضافه کرد: مخاطبان می‌توانند تا 20 آذرماه آثار خود را به نشانی شهرکرد، بلوار آیت‌الله طالقانی، خیابان سعادت، کوچه 3، پلاک 1 ارسال کنند و یا به صورت الکترونیکی به آدرس bonyaddefa.chb@gmail.com بفرستند.

اخبار مرتبط

روایت جهادگران خوانساری که کرونا هم مانع خدمت آن‌ها نشد

نامگذاری خیابانی در قم به نام شهید فخری زاده

تولید روزانه ۱۰۰ هزار ماسک در حرم مطهر علی بن حمزه (ع) شیراز

0 نظر

ارسال نظر

capcha