بیست و دومین کنگره شعر دفاع مقدس برگزار می‌شود

بیست و دومین کنگره شعر دفاع مقدس برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، حسین گودرزی از برگزاری بیست و دومین کنگره شعر دفاع مقدس خبر داد و گفت: این جشنواره در قالب شعر برگزار می‌شود و آثار ارسالی قبلا نباید در کتاب مستقل یا مشترک با نشریه‌ و سایت‌های معمول پایگاه‌های اطلاع‌رسانی منتشر شده باشد.

معاونت ادبی و تاریخی بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری عنوان‌های این مسابقه را برشمرد و عنوان کرد: نقش دفاع مقدس در تداوم آرمان‌های انقلاب اسلامی(تقارن چهل سالگی دفاع مقدس)، دفاع مقدس و شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی(کشورهای محور مقاومت)، دفاع مقدس و جنگ نرم، نقش دفاع در سلامت عمومی جامعه، دفاع مقدس و مدافعان سلامت، دفاع مقدس و حوزه‌هایی از قبیل: شهدای شاخص، شاعران شهید، زنان شهیده و ...، پیوند عاشورا و دفاع مقدس، زیبایی‌های کربلا، سیمای حضرت سیدالشهدا در آینه‌ قرآن کریم، عاشورا و مدافعان حرم و عاشورا و جوانان از عناوین این مسابقه هستند.

گودرزی در ادامه به بخش ویژه این مسابقه اشاره و خاطرنشان کرد: توجه به ویژگی‌های بومی هر استان، پرداخت به حماسه آفرینی‌های رزمندگان، یگان‌ها و عملیات‌ها در دوران دفاع مقدس، شهدای مدافع وطن، مدافع حرم و مدافعان سلامت و استفاده از زبان و گویش‌های محلی و منطقه‌ای از امتیاز ویژه در داوری برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه فرصت ارسال آثار تا 20 آذرماه است، اظهار کرد: آثار ارسالی قبلا در کتاب مستقل یا مشترک یا نشریه و سایت‌های معمول پایگاه‌های اطلاع‌رسانی نباید چاپ شده باشد و افراد شرکت‌کننده مشخصات کامل را در انتهای اثار خود درج کنند.

گودرزی به جوایز ارزنده این مسابقه اشاره کرد و گفت: نفرات اول تا سوم به ترتیب سه میلیون تومان، دو میلیون تومان و یک میلیون تومان دریافت خواهند کرد و به شرکت‌کنندگان برتر در بخش ویژه دو میلیون تومان تقدیم می‌شود و اثر تقدیر شده نیز یک میلیون و پانصد تومان دریافت خواهد کرد.

وی اضافه کرد: مخاطبان می‌توانند تا 20 آذرماه آثار خود را به نشانی شهرکرد، بلوار آیت‌الله طالقانی، خیابان سعادت، کوچه 3، پلاک 1 ارسال کنند و یا به صورت الکترونیکی به آدرس bonyaddefa.chb@gmail.com بفرستند.

اخبار مرتبط

مقاومت و دفاع نظامی مناسب حق مشروع و انسانی مردم فلسطین است

جزئیات برگزاری نماز عید فطر در استان کرمان

مراسم گرامیداشت شهدای دانش آموز افغانستان در پیشوا برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha